Yksin olevat yksinäiset, mitä teette tänään?
Kävin aamulla lenkillä, olen kokannut ja syönyt lounaan ja siivoillut vähän, yritin katsoa Netflixiä mutta mikään ei oikein kiinnostanut. Nyt on taas sellainen hetki että tekisi mieli vain mennä päikkäreille ja nukkua loppupäivä, mutta koitan keksiä jotain muuta.
Kommentit (4)
Keräsin sienejä, vesoin puskia, kävin suihkussa, söin kaksi pakettia Riitan herkkuräiskäleitä ja ajattelin kohta käydä pariksi tunniksi nukkumaan. Illalla ajattelin katsoa Bondin, Emmanuellen ja pelata Red dead redemptionia, jolloin voisin otta kyytipojaksi muutaman lonkeron.
Menen poimimaan marjoja, ehkä siivoan. Loppupäivän luen ja illalla pitäisi saada takapuoli liikkeelle ja käydä lenkillä. Ei näin työttömänä ja yksinäisenä oikein kummoisia päiviä vietetä. Päivä toistaa toistaan ja mikään ei muutu - epätoivo vain kasvaa.
Pelaan tietokoneella ja menen kävelylle kohta.