Onko teillä voimakas raskauspahoinvointi liittynyt selvästi jompaan kumpaan sukupuoleen?
Mulla nyt menossa jotain rv. 4-6 ja reilun viikon ollut pahoinvointia ympäri vuorokauden! Päivällä oon muutaman kerran kerran oksentanut. Oksettava olo on valehtelematta ihan koko ajan...jopa yölläkin kun herään! Esikoista oottaessa ei ollut tällaista. Sellaista aaltoilevaa pahoinvointia pitkin päivää...välillä ei ollenkaan. Yleensä silloin kun ruokailusta oli liian pitkä aika.
Kommentit (7)
siitä tuo mitä lopussa kerroin liittyi esikoisen odotukseen. Esikoinen on poika.
toisen kanssa ei mitään, toisen kanssa rv17 asti karsee olo. nyt kolmas tulossa ja jotain siltä väliltä- ilmeisesti tyttö.
miehen sisko on synnytyslääkäri ja sanoi että joidenkin tutkimusten mukaan tyttöä odottaessa on kovempi se pahoinvointi, mutta ei se mitään varmaa ole.
Tietysti joillain voi mennä niin, että toisesta sukupuolesta tulee paha olo, ja toisesta ei, mutta yleisesti ottaen ei voi ennustaa mitään.
En ole oksentanut kertaakaan, lievää kuvotusta vain ollut.
sairaalaan tippaan pahoinvoinnin vuoksi!