Muistaako joku vielä chatit?
Eilen illalla iski hirmuinen himo chattailla! Vaikka kiss.fm-chatissa tai missä tahana internetin chatissa, mitä ikinä niitä olikaan.
Onko näitä vielä pystyssä, vai veivätkö keskustelupalstat kokonaan voiton?
Tai muuten vaan: muistaako joku? :)
Kommentit (70)
Telkkarichatit olivat älyttömyyden huippu. Jotkut maksoivat kymmenen markkaa viestistä, joka näkyi muutaman hetken ruudussa. Suosituimpia henkevyyksiä oli pyytää juontajaa näyttämään tissit, vaikka varmasti lähettäjä tiesi ettei näytä.
Toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja toimitusjohtaja.
Kyllä muistan, joskus tuli muutama mimmi sieltä pokattua ja ihan panolle pääsi.
Vierailija kirjoitti:
Muistan hyvin. Kissin chatti ihan legendaarinen. :D ja hautausmaa sieltä.
Muistan myös tekstitv:n chat ja telkkarin, endi taisi olla puhuvaa pää ja sitten vaihtuvia juontajia.
Piti vielä kirjoittaa, että parhaiten jäi mieleen danae ja zeus. Muistaako kukaan muu, ketä muita mahtoi olla juontajina?
Miksköhä Kiss Fm Khatti ajettiin alas siin oli kyl loistava khatti! Ja Kiss Fm muutenki paras radiokanava ikin. Kiss Club Benidormis tuli käytyyy oi niitä aikoja!!
Kissin chatissa minäkin aikoinaan. Tanssilavalla :D
Ihan pari viikkoa sitten mietin, mikä on korvannut chatit? Chatit olivat ihan parhaita. Nykyään vain vängätään keskustelupalstoilla...
Chatit toimivat vielä täysillä.
Ainakin yrityksissä. On todella nopeampi hoitaa asia yrityksen chatissa, kuin jonottaa puhelimessa ja maksaa jonotus ajasta.
Jos henkilökohtainen chatti on jo historiaa, se tosiaankaan ole sitä julkisissa palveluissa eikä yrityksissä.
Cityn sokkotreffit.
Enderin botti joka sai hermoraivareita ihan randomtyypeille ja seuraavassa hetkessä oli jo vonkaamassa jotakuta täysin sekopäisillä laineilla.
Suomi24:ssä on vielä chatit. Tosin on tällä hetkellä alhaalla.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Muistan hyvin. Kissin chatti ihan legendaarinen. :D ja hautausmaa sieltä.
Muistan myös tekstitv:n chat ja telkkarin, endi taisi olla puhuvaa pää ja sitten vaihtuvia juontajia.Piti vielä kirjoittaa, että parhaiten jäi mieleen danae ja zeus. Muistaako kukaan muu, ketä muita mahtoi olla juontajina?
Paljon on viive? Vappu Pimiä oli myös chat-juontaja.
Kuka oli se poika joka huusi aina "kirkaaaa"?
Muistan itse sen kun joltain kanvalta tuli Splash-niminen lentopallo-ohjelma jossa,chatin juontaja yritti torjua jotain kommentoinjien ampumia palloja, Ruudun oikeassa yläkulmassa oli se joku robottipää, joka lausui niitä chatin kommentteja ääneen (erityisesti ketjussa jo mainittu toimitusjohtaja-toitotus oli hauskan kuuloista). Jykäkö oli sen robottipään nimi?
Voi niitä aikoja ja muistoja . :D
Minä chattaan ihan työkseni! Siis työkavereiden ja sidosryhmien kanssa, en asiakaspalvelutehtävissä.
Oli todella mukavia juontajia useimmat. Ihan toista kuin nämä nelosen sanatehtävä tyypperöiset.
Viestin hinta ei ollut kymppiä, oli jotan 25 c.
Joka päivä tuli katsottua.
Vierailija kirjoitti:
Telkkarichatit olivat älyttömyyden huippu. Jotkut maksoivat kymmenen markkaa viestistä, joka näkyi muutaman hetken ruudussa. Suosituimpia henkevyyksiä oli pyytää juontajaa näyttämään tissit, vaikka varmasti lähettäjä tiesi ettei näytä.
Muistan kun maikkarin yöchatissä vieraana oleva pornotähti näytti p***un. Juontaja Vappu Pimiä siihen, että "Huh huh, nyt me kyllä nähtiin niin paljon ettei näytetä enää mitään" 😂
Muistan hyvin. Kissin chatti ihan legendaarinen. :D ja hautausmaa sieltä.
Muistan myös tekstitv:n chat ja telkkarin, endi taisi olla puhuvaa pää ja sitten vaihtuvia juontajia.