Lue keskustelun säännöt.
Vähiten tuttu FB-kaverisi? Miksi kaverina ja mistä tunnet?
20.06.2013 |
Mulle on tullut kaveripyyntöjä täysin tuntemattomilta. Joskus olen hyväksynyt, katsonut profiilista josko sittenkin olisi joku tosi vanha koulukaveri tai kaukainen sukulainen. Kun en ole huomannut mitään yhteistä, olen poistanut.
Nyt tuntemattomin on varmaan miehen serkun lapsen kaveri, joka tuli hakemaan meiltä opiskelijaboksiinsa pöytäryhmän. En nyt viitsinyt olla hyväksymättäkään, kun parikymppinen poikanen haluaa kaveriksi, hehe.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tekisi mieleni vastata että miehen veljen kaveri (liikuttu paljon samoissa pippaloissa) tai siskon entinen lukiokaveri (muutamia yhteisiä huvitapahtumia). Mut jos ihan rehellisiä ollaan, niin kaikista vähiten mä taidan tuntea omaa serkkuani, vaikka periaatteessa ollaan aika paljon kuitenkin samoissa tapahtumissa vietetty aikaa. Ollaan vaan ihan eri vuosikymmeneltä eikä mitään yhteistä, paitsi sama jo kuopattu isoäiti. Mä en ikinä hyväksy kaveripyyntöjä ihan tuntemattomilta tai sellaisilta, joiden suhteen pitää arpoa tunnenko vaiko en.