Ratkaisu taksikiistoihin
Kaupunki rakentaisi T-liittymän ja portin joka aukeaisi kulkukortilla. Jos epäselvyyksiä kuljettajalla, niin kulun epääminen.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Kuljettajille kovemmat vaatimukset: kaupunki pitää tuntea ilman navigaattoriakin.
Ennen oli noin. Nyt ne ei tiedä edes missä maassa ovat.
Ratkaisu on asiakkaan valinta. Käytä vain luotettavaa yritystä, mieluiten applikaation kautta.
No meillähän siellä taksiuudistusta kehittelemässä liikkenne- ja viestintäministeri Harakka, oikea kaikkien aikojen asiantuntija. Koulutukseltaan teatteritaiteen maisteri.
Miksi ei tuota Harakkaa voitu panna kulttuuriministerin pestiin, kun siitä ministeri piti kerran saada ja antaa liikenneministerin pesti jollekin, jolla on jo valmiiksi näkemystä tuon liikenne puolen asioista.
Aivan oli tämä Harakka h moilasena työministerinä jo, ei ollut homma hanskassa ollenkaan.
No hyvähän se on, että tämä liikenneministeri Harakka on pannut edes alulle tuon taksilain muutoksen.
Tekipä hän mitä tahansa, tulee siitä joka tapauksessa parempi kuin Bernerin väkisin ajama taksiuudistus.
Ja mitä lehdistä on kirjoiteltu tuosta taksilain uudistuksesta, niin paljon parempaa suuntaa ollaan menossa,
tämän hallituksen aikana.
Kuljettajille kovemmat vaatimukset: kaupunki pitää tuntea ilman navigaattoriakin.