Ikuinen ihastusko?
Onko mulla päässä jotain vikaa, kun en pääse eroon lukioaikojen ihastuksesta, vaikka vuosia on vierinyt jo parikymmentä? Rakastan aviopuolisoani, meillä on ihanat lapset, mutta silti mieli palaa tähän ihastukseen, johon siis yksipuolisesti ihastuin. Tuolloin liikuin aivan eri porukoissa ja ihastukseni oli täysin saavuttamattomissa.
Ei tässä mistään vakavasta pakkomielteesta tai stalkkauksesta ole kyse, vaan siitä että aina ajoittain ko. henkilö tulee mieleen ja ihastus ei tunnu laimenevan.
Täältä löytyy yleensä kohtalotovereita melkein mille tahansa, mutta olisiko tällaisellekin? :-)
Kommentit (2)
Täällä on kohtalotoveri! Tosin mulla ehti olla pikainen suhde kyseiseen poikaan. Kohta 15 vuotta on siitä jo aikaa, mutta tunteet eivät ole kadonneet. Eikä tämä ihan yksipuolistakaan ole, satuttiin näkemään toisemme melkein 10 vuoden tauon jäkeen ja samat salamat leiskuivat nyt keski-iän porteilla kun silloin 2-kymppisenä! Mutta eipä siitä sen enempää koskaan tule, olen naimisissa enkä aio erota!
ihan normaalia, seksuaaliset mielikuvat säilyvät naisilla jopa läpi elämän!