Teetkö ikinä itse tillilihaa?
Ja jos teet (tai jos edes syöt jonkun itsetekemää tillilihaa) kerro aiheesta mitä mieleesi juolahtaa.
Kommentit (7)
Koulussa se oli pahaa, mutta äitini tekee todella hyvää tillilihaa. Pitäisi pyytää tekemään taas pitkästä aikaa... Itse en tehnyt, tuskin teenkään kun mies ei tykkää ollenkaan.
Eikun nyt valehtelin! Tein minä joskus nuorempana ja ihan hyvää siitä tuli.. Vaikkei ihan niin hyvää kun äitini tekemä =)
Mun äiti teki aivan mahtavaa tillilihaa. Itse en ole opetellut sen valmistusta, mutta ehkä vielä jonain päivänä.
Teen. Tykkään siitä tosi paljon ja lapsetkin tykkää. Mulla on vanha keittokirja, jossa on erinomainen tillilihan ohje.
4 jatkaa, mun mies ei tykkää tillistä ja ehkä siksi en ole tillilihaa ottanut ruokarepertuaariimme, mutta ehkä tosiaan vielä kokeilen sen valmistusta ja toivottavasti mieskin innostuu ajatuksesta. Sanoo sen olevan noppasoppaa, intissä tarjottu.
En ole koskaan tehnyt itse sitten peruskouluaikojen. Hyvää oikein tehtynä ja maustettuna!
En ole kyllä ikinä tehnyt. Koulussa se oli inhokkiruokaa. Pitäisikin kokeilla joskus, luultavasti itsetehtynä se on ihan hyvää? Jos hyvin tekee ja hyvistä aineksista, niin miksi ei. Kanaviillokki oli meillä miehen inhokkiruokaa, mutta kun olen sitä itse tehnyt kotona niin onkin tykännyt siitä..
En. Mulla on sellainen mielikuva että se oli inhokki koulussa, mutta en muista edes millaista se oli.