Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nuorten prorectum raskaudet kasvussa

Vierailija
12.04.2013 |

Nuorten prorectum raskaudet kasvussa


STT
Nuorten prorectum raskaudet ovat nousseet 12% viime vuodesta kertoo Väestöliiton tutkija Jouni Alakorpi.
-15-17 vuotiaitten tyttöjen rectum raskauden keskeytyksia tehtiin viime vuonna yli kymmenen prosenttiä vähemmän. Tilanne on huolestuttava, vanhemmat pojat painostavat nuoret tyttöjä suojaamattomaan rectum yhdyntään. Ehkä sukupuolivalistus on epäonnistunut tältä osin kun ei tiedetä rectumin olevan myös kykeneväinen hedelmöittymään, Alakorpi jatkaa tiedonannossaan.

Prorectum raskaudet ovat 9% naisten raskauksista ja 32% miesten raskauksista. Varma keino suojautua prorectum raskaudelta on kondomi joka estää 99%varmuudella.

Kouluihin uuden ohjeet

Opetusministeri Sari Sarkomaa aikoo ottaa valiokunnan puheenaiheeksi uudet ohjeet jotka annetaan kouluille sukupuolivalistusta koskien. Sarkomaa katsoo ettei Ruotsin kaltaista tilannetta saa syntyä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

HÖPÖ HÖPÖ

Vierailija
2/5 |
12.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

:D 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

HEh :D Jos näitä prorectum raskauksia ei keskeytetä niin sieltäkö se sitten anaalista syntyy se vauva? Miten äiti kakkaa raskausajan, sieltäkö se suolessa kasvavan sikiön ohi puristuu se kakka :D No tämmönen lapsi vois kyllä sanoa jos joku nimittelee sitä: "Olet ihan perseestä", että "Joo, se on kyllä ihan fakta, oon nimittäin sellainen PRORECTUM-lapsi" :D

Vierailija
4/5 |
12.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oisit tohon kieliasuun vähän panostanut, niin joku olisi voinut vaikka uskoakin.

Vierailija
5/5 |
12.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Trollaati trollaa trollallalei!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kahdeksan