Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uroskoira 6kk, eikä vielä "merkkaa"

Vierailija
27.06.2020 |

Kerran vaan pissaa lenkin aikana, joskus toisen kerran kotipihalla. Johtuukohan tästä myös, että välillä pissii öisin sisälle, ei rakko tyhjenny kunnolla, kun ei merkkaa? Pääsee kuitenkin parin tunnin välein päivällä ulos omalle pihalle.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole mitenkään epätavallista. Monet aloittaa vasta lähempänä vuoden ikääkin, pienet rodut usein aiemmin ja isot myöhemmin. Mutta olen itse sellaisenkin uroksen omistanut, joka ei merkannut koskaan vaan kyykkypissasi kuten naaraat.

Tuo että pissaa yöllä tuskin liittyy asiaan, se vaan on aika tavallista noin pienillä varsinkin jos illalla on riehunut ja juonut paljon. Ruoka-ajan muutos voi myös auttaa.

Vierailija
2/2 |
27.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun koira ei vieläkään merkkaile, 3 v uros. Tosin vajaa vuosi sitten kastroitiin, tämä varmasti vaikuttaa asiaan, mutta ei siihen mennessäkään merkkaillut. Pihalla saattaa laukata illalla parikin tuntia pissaamatta. Hajut ei ole koskaan kiinnostanut. Vahinkoja ei ole kyllä sattunut sisälle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi viisi