Todellisuudessa naruja vetelee keskustassa Sipilä--Sipilän mahtipontinen SoTe- hanke nousee edellisen hallituksen raunioista kummittelemaan hallitus kysymykseksi!
Sipilän kaltainen tahtoihminen ei jätä hankkeitaan kesken. Ovatko nyt tytöt astuneet leikeissään jo liiankin isoille varpaille.
Kova paine keskustan kentällä nyt saada johtaja joka saa tahtoaan läpi työllisyyskysymyksissä ja muussa eikä vain myötäillä vihervasemmisto.
Hyvin tulee puheenjohtajakisa lähelle syksyn työllistämisvääntöjä.
Keskustan maanviljelyspiirit katkeria työttömille kun pellot kesannolla.
Kommentit (2)
Kyllä sinne taitaa Sipilä olla tuomassa sopivampaa ja "yhteistyöhalukkaampaa" ministeriä, että pääsee käsiksi taas valtion kultakirstuun Vake- ja sotekähminnän epäonnistuttua. Kulmuni ei sätkynukeksi suostunut, joten pelattiin ulos ja tilalle myötämielinen hyvä veli, että valtion ja verovarojen rosvoaminen pääsee jatkumaan.
Kiitos ihanasta aloituksesta, ap.
Saattaa Marin joutua vielä katumaan että alkoi haukkua Kulmuni maan vaivaksi. Saattaa tulla todellakin tarkan markan vartija ministeriksi keskustan tuodessa isännän äänen keskusteluun rahavaroista
Kiitos kaikille lukijoille. Pyydän anteeksi jos joku kokee itsensä loukkaantuneeksi viestini vuoksi