Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapset on siis valjastettu levittämään Korona intersektionaalisesti yhteiskunnan kaikille tasoille

Vierailija
02.05.2020 |

Laumasuojaa ei kuitenkaan ole luvassa joten näyttää siltä että halutaan tapattaa vain riskiryhmät ja ne jotka ovat heikoimpia ja huonoimmissa asemoissa.
Kuitenkin Who ja asiantuntijat neuvovat tukahduttamaan taudin, Suomessa tukahtuminen olisi tällä kehityksellä tapahtunut toukokuun aikana.
Nyt kuitenkin haluttiin tauti huippua mutta miksi, mikä tähän on syynä ellei vanhempien ihmisten ja riskiryhmäläisten tapaus? Miksi halutaan kiihdyttää viruksen leviämistä kun kaikkialla muualla yritetään kaikin voimin estää taudin levittyminen?
Muistutan ettei edes sairaaloissa ole suojavarusteita.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viranomaisten pitäisi tartuntalain mukaan pyrkiä estämään yleisvaarallisen taudin leviäminen. Sitä ei saa tahallisesti levittää. Tavalliselle kansalaiselle yleisvaarallisen taudin tahallisesta levittämisestä voisi seurata parhaimmillaan 10 vuoden vankeustuomio, mutta tämä ei ilmeisesti koske viranomaisia. Lapsia saa tartuttaa tahallaan välillisesti järjettömillä viranomaispäätöksillä. Oikeus perusopetukseen (jota kaikki lapset ovat saaneet kaiken aikaa) on suurempi kuin oikeus elämään ja oikeus elää vammoitta lopun ikänsä. Tätä oikeusvaltiossa ja sivistysvaltiossa eläneen on vaikea ymmärtää. Eikö yhteiskunnan sivistystä mittaa se, miten se pitää huolta heikoimmista, lapsista ja vanhuksista. Olen pettynyt päättäjiin ja toivon, että he joutuvat joskus vastaamaan tekojensa seurauksista.

Vierailija
2/2 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä tätä jatkossa puidaan varman 20 vuotta. Varsinkin jos oxfordin rokote on jaossa syyskuussa.

Turhia kuolemia valtavasti sivistysmaissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kaksi