saatteko tehdä etätöitä??????
miehen työpaikalla ei saa ja siellä melkeom kaikki sairastu koronaan, myös mun mies. tauti tarttui minuunkin. onneksi oli lievö molemmilla.
miten teillä?
Kommentit (8)
Olemme lähes kaikki eräänä, vaikka aiemmin siihen sai luvan tosi harva. Nyt täytyy saada lupa olla työpaikalla. Niitä on noin 2-3 prosentilla työvoimasta.
En saa (työtäni ei voi tehdä etänä), enkä haluaisikaan. On kiva, kun saa käydä konkreettisesti töissä näinä aikoina.
Meidän täytyy olla etänä, jos tarvitsee esim hakea jotain toimistolta, siihen tarvitsee luvan. Näin ollut jo alkaen joskus ennen maaliskuun puolta väliä .
Oon ollu töissä tähän asti, mutta kun koko perhe on nyt lieväoireisia, ilmoitin olevani etänä. En kysynyt tai yrittänyt sopia jonkun kanssa, vaan ilmoitin vain. Meillä pitäisi varsinaisesti toisen aina työparista olla paikalla ja toinen saa olla etänä. Eipä siinä kukaan nikotellut, kun kerroin kolmen lapsen ja vaimon olevan kipeinä, samoin itse. Vaihtoehto etätyölle ei ole toimistolla notkuminen vaan omailmoitussaikku.
Ei voida olla etänä, mutta ei meillä ole korona levinnyt, vaikka yksi sen sairasti. Käsienpesu ja etäisyys, niillä me olemme selvinneet.
Vierailija kirjoitti:
Meidän täytyy olla etänä, jos tarvitsee esim hakea jotain toimistolta, siihen tarvitsee luvan. Näin ollut jo alkaen joskus ennen maaliskuun puolta väliä .
Samoin maaliskuun puolesta välistä lähtien etänä. Toimistolla käymiseen ei lupaa tarvitse pyytää. Siellä pari ihmistä töissä ja muut käy tarvittaessa.
Hirvittää kyllä vähän, kun tämä jatkuva etäily loppuu. Nyt herätykset noin tuntia myöhemmin kuin normioloissa, joten herääminen aikaisemmin tulee olemaan tuskaa, koska nukkuminen on niin ❤
Joo, saadaan. Eikä ole niin väliä, milloin sen homman tekee, kunhan se on valmis 30.4. mennessä. Voin nukkua päivät ja painaa duunia yöt, jos niin haluan. Suunnittelutyö. Asiakastilaus.
(minun osalta on viimeistä viilausta vaille valmis)