Tsempatkaa mua!! Pitäisi lähteä kävelylle mutta ei yhtään huvittaisi.
Kommentit (25)
Nyt vtttuuuu percee ylööös ja lenkille!
Moni on kotiinsa kuollu, mutta kyllä lenkilläkin voi kuolla.
Yhdenkään päivän iltana en ole katunut sitä, että kävin kävelyllä. Montaa muuta asiaa olen katunut.
Mee peilin eteen ja sano mä pystyn lähteä lenkille MÄ PYSTYN! Ja sitten vielä punakkuutta poskille sadan litsarin verran.
Kantsis lähtee, muuten voi tulla pershometta.
Muistaakseni jenkkitutkimus havaitsi, että asunnottomat, eli kestoulkoilijat sairastuvat oireettomana koronaan. Kaikki positiiviset asunnottomat olivat oireettomia.
Voisi olla hyvä peruste ulkoiluun?
Kävely on maailman mukavinta liikuntaa. Ja ulkona on ihana ilma. Et kadu, jos menet. Jos et mene, kadut.
Älä vaan mee, voit saada liian hyvän olon aikaan.
Lähteminen on se vaikein osuus. Kun pääset ovesta ulos, olet jo voiton puolella.
Juokse niin lenkki on nopeammin ohi.
Ei kannata. Veritulppaa kannattaa odottaa.
Ei koskaan kannata miettiä huvittaako vai ei. Pistää itselleen ajan, että vartin kuluttua lähden huvitti tai ei, ja sitten vain menee. Kiittää itseään jälkeenpäin.
Jaksatko edes kotijumpata? Pilateksellakin saa ihan mukavan olon aikaiseksi jos ulkona liikkuminen ahdistaa.
Vaattteiden ja kenkien laitto on se työläin osuus, kun ne saat laitettua niin ei ole pistää jalkaa toisen eteen. Alahan mennä pukemaan.
Mie lähden just kanssa, käydään koiran kanssa nopsaan perusvitonen.
Aina se lähtö on taistelua. Lenkkarit jalkaan ja väkisin raahaat ittes pihalle. Ekan kilometrin taistelet väkisin, koska sen matkan aikana tekee mieli vaan kääntyä takaisin, mieli keksii kyllä temput miksi kotona olis nyt vaan kivempi löhötä ja tehdä kaikkea kivaa. Jatkat vaan, ja sitten kun paikat lämpenee ja kävely alkaa sujua itsestään ja tuntua kevyemmältä, niin huomaat että kohta oletkin kävelly 5km ja kiität itseäsi, eikä aikaakaan ole mennyt kuin ehkä 45min -tunti. Olet liikkunut ja silti on koko ilta aikaa kaikelle muulle.
Mä lähden muna paljaana just kävelylle. Voit ehkä nähdä sen.
Tulee hyvä mieli lenkin jälkeen, teinpä sen.
Ulos siitä!!!!