Satu Tiivola, 95, parantui koronaviruksesta
https://www.is.fi/viihde/art-2000006476285.html
Saikohan parempaa hoitoa kuin tavis 95-vuotias?
Kommentit (5)
Italiassakin yli 75% yli 90-vuotiaista koronapotilaista paranee. Parantuneita vanhuksia on pilvin pimein.
Oma 90+ -ikäinen mummoni oli aikoinaan sairaalassa viisi kertaa keuhkokuumeen takia. Joka kerta oltiin varmoja, että nyt se on kuolemaksi. Joka kerta kuitenkin parantui, pääsi kotiin, eikä sitten lopulta 99-vuotiaana kuollut keuhkokuumeeseen.
Kiva kuulla, että vanhempiakin paranee koronasta. Olennaista on, että Suomessa kaikki ovat tähän mennessä saaneet hoitoa. Pahemmissa paikoissa on kuollut porukkaa kotiin.
Vierailija kirjoitti:
Kiva kuulla, että vanhempiakin paranee koronasta. Olennaista on, että Suomessa kaikki ovat tähän mennessä saaneet hoitoa. Pahemmissa paikoissa on kuollut porukkaa kotiin.
Suomessa suurin osuus kuolemista on tapahtunut hoitokodeissa, ei sairaaloissa.
No parantuu vanhoja ihmisiä välillä muutenkin. Me käytiin jo hyvästelemässä meidän isä, velikin tuli 300 km päästä. Hänpä siitä kuntoutui ja eli suht. virkeänä vielä 3 vuotta, sitten kuoli todella nopeasti sairauskohtaukseen.