Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rutistankohan vatsalihaksiani nyt ihan oikein??

Vierailija
29.07.2008 |

Kun yritän treenata salilla vatsarutistuslaitteessa vatsalihaksia niin vedänkö mahaa sisään (siis napaa) ja samalla jotenkin pinnistän? En ainakaan voi sitä pullistaa ulospäin ja pinnistää. Olen uskomuksessa, että teen liikkeen koko ajan väärin.



Samaten olen miettinyt kun yritää treenata vinottaisia vatsalihaksi, tekeekö masuvedot ja pinnistykset ihan väärin. Jostain sain vinkin kun vetää napaa sisäänpäin ja alavatsa kovettuu ja samalla päästelee sellaisia huh huh ääniä niin kovettuneen alavatsan pitäsi samalla hypädellä.





Kun tietäis jostain tekeekö kaikki liikkeet oikein??

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai kysy jumppaohjaajalta tai mene Pilateskurssille.



Kun samanaikaisesti supistat lantionpohjanlihakset ( sama tunne kuin virtsasuihkun katkaisussa) + vedät navat kohti selkärankaa + pidät rintakehän "supussa", ja sitten teet niitä rutistuksia aina uloshengityksellä, niin pitäisi mennä oikein.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla