Koronaan ei auta optimi-,energia-,enkelihoidot
Älkää uskoko noita puoskareita mitkä ehkä vielä rahastavat ihmisiä nyt hädän ja epätoivon hetkellä!
Kommentit (24)
Hieronnat ja fysioterapiat kannattaa jättää väliin. Kaikki mikä lisää kontaktia ja verenkiertoa. Verenkierron lisääntyminen vilkastuttaa myös viruksen lisääntymistä. Koronavirus hakeutuu nimenomaan keuhkoihin. Ei kannata kuitenkaan pysäyttää verenkiertoa kokonaan😁 muuten ootte kansioissa exodus ja sitä ei kukaan toivo!❤
Hyvä hygienia on tärkeintä, peskää niitä käsiä, älkääkä yskikö ja räkikö muita ihmisiä päin...
Vierailija kirjoitti:
Ei auta enkelihoidot ei, mutta uskovaiset ovat turvassa Herran kämmenellä. Kristittyihin ei korona iske. Samasta syystä kirkoissa ei ole palovakuutusta eikä ukkosenjohdattimia.
Kaikki hömpät uskomukset nyt roskiin! ei saa käyttää ihmisen hätää hyväksi.
Joku vielä maksaa noist. Voi hyvää päivää.
Tuollaiset ihmetyshoidot voivat viedä ihmisen rahat ja lisätä sitä ahdinkoa. Viedä väärille urille siitä mitä pallolla tapahtuu. Vastuu omasta hädästä kannattaa ottaa itselleen eikä etsiä vastauksia mistään hömpästä. Tehdä elämästä oman näköinen. Koronan velloessa on monella aikaa tutustua siihen mitä itse elämältä toivoo, jos tuntuu toivottomalta.
Mitkään optimi enekeli energiaterapeutit ei sulle vastauksia anna eikä sun elämääs paranna. Rahan ottavat kyllä ja henkilötietoja ylös.
Ei ole mitään tieteellisiä tutkimusksia, jotka osoittaisivat eneklihoidot tehottomiksi koronaviruksen hoidossa. Eihän THL kään halunnut kieltää joukkotilaisuuksia, kun ei ollut mitään todisteita, että virus leviäisi niissä. Tämä siis vielä viimeviikolla. Olisin ehkä enemmän huolissani nyt THL:stä, kun enkelihoidoista.
Sauna ja viina, niillä on kaikki taudit Suomessa hoidettu tähänkin asti.
Kaikki puoskarit kannattaa kiertää kaukaa. Thl ei voi toimia tiettyjen asioiden takia, jos et niitä itse tajua ei voi mitään. Varmaan samasta syystä kuin jotkut kuntosalit on auki ja puoskarit toimiaan pyörittää ja kutsuu vielä terapeuteiksi itseään kirjekursin käytyään. Eli Raha ja talous. Thl :llää säätelee valtio.
Onneksi et luetellut yksisarvishoitoa, koska varasin siihen ajan huomiselle. Kuulemma samalla paranee myös vaivaisenluu.
Ne toimii niille, jotka niihin uskoo. Plasebo on ihan toimiva lääke. Luultavasti stressitasot alenevat hieman, ja sillä on jonkinlainen immuniteettia parantava vaikutus, vaikkakin luultavasti häviävän pieni. Tosin jos se auttaa vakavassa stressissä, niin apu voi olla merkittävä. Apteekissa on hyllyt pullollaan aivan turhaa tavaraa myöskin.
Uskomatonta ettei omatunto kolkuta noilla "terapeuteilla". En pystyisi itse moiseen huijaukseen.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole mitään tieteellisiä tutkimusksia, jotka osoittaisivat eneklihoidot tehottomiksi koronaviruksen hoidossa.
Ehkä syynä on se, ettei kaikkea roskaa tarvitse tutkia.
Immuniteetti tuskin paranee siitä, kun huomaat ruokarahas huvenneen optimienergiaenkeleille.
Siinä voi kynsiä syödessä kasvaa yksisarvi päähän, kun ei ole ruokaa pöydässä.
Eihän ne auta muihinkaan tauteihin.
Noi terapiat ei auta mihinkään, rahan menoa vaan. Turhaa.
Ei voi edes terapiaksi kutsua, humpuukia sanois vanha kansa :)
Vierailija kirjoitti:
Noi terapiat ei auta mihinkään, rahan menoa vaan. Turhaa.
Ei voi edes terapiaksi kutsua, humpuukia sanois vanha kansa :)
Tässä kannattaa vanhaa kansaa kuunnella.
Ennustan, että Suomen talous on kesän korvilla hieman huonossa jamassa. Kristallipalloni näyttää
Koko maailman talouden olevan alasuuntaan.
Ei auta enkelihoidot ei, mutta uskovaiset ovat turvassa Herran kämmenellä. Kristittyihin ei korona iske. Samasta syystä kirkoissa ei ole palovakuutusta eikä ukkosenjohdattimia.
Viruksia häätää lepo, juotava, terveellinen puhdas ravinto, vitamiinit, lämpimänä pysyminen(villasukat jalkaan) ja aika. Ottakaa lääkärin määräämät lääkkeet paitsi se kuuluisi Burana jätetään kaappiin nyt :)