Maailmassa on yksi muusikko, joka ei ärsytä ketään: Sting.
Teemalta tulee just Sting Pariisissa keikka, ja tajusin, että tuossa on kaveri, jonka musasta tykkäävät ihan kaikki, kukaan ei ainakaan inhoa sitä, ja lisäksi sillä on hienoja hittejä, Roxannesta Englishman on New Yorkiin. Karisma riittää niin mies ja kitara settiin kuin stadionille, ja ääni tunnistettava aina. Täälläkin on näitä yliarvostetuin bändi ja muusikko ketjuja, kukaan ei ole ikinä maininnut Stingiä. Menee taustamusana ja vaikka ei fanita, kaikista joku tietty biisi herättää tunteita. Vai löytyykö joku Sting vihaaja? Teemalla nyt niin voi testata.
Kommentit (14)
Tapani Kansan "Kultaniityt" on parempi.
Joitain hitteja mutta sitten liikaa tasapaksua junnausta, Oli pakko vaihtaa kanavaa. Policea diggasin kyllä aikoinaan.
Ihan outo tyyppi. Ei aio jättää perintöä lapsilleen.
Tämä oli varmaan vitsi? Sting on yksi rasittavimmista vinkujista populaarimusiikissa.
Sting kun avaa suunsa ja aloittaa lumihiutale puheensa niin mä näen punaista. Raivostuttava tyyppi ja musiikkikin paskaa ☹
Se ei peseydy. Liittyy jotenkin sen uskontoon tms.
- olen inhonnut aina äänensä perussoundia
- olen inhonnut aina ylimielistä perusilmettään
- Policen hittibiisit ovat loppua kohden yhtä halvatun jankutusta
Eikä ole kiinnostanut koskaan tutustua herran muihin ajatuksiin, ei yhtään. Ja haukun nyt tämän yhden ainoan kerran.
Samaa mieltä, Stingissä ei ole mitään vikaa, mikä on harvinaista. Mä inhoan esim U2 aikuispoppijollotusta, mutta Sting tai Police ei haittaa yhtään, vaikka muuten diggailen lähinnä punkista/rockista.
Kyllä lähtee kanava vaihtoon jos Fields of gold pärähtää,hyi mitä leimiä jollotusta. Aivosolut kuolee
Ärsyttää. Maailmanhalaaja
mies52v
Joihin kappaleisiin alkaa kyllästyä mutta ei se niitä huonoiksi muuta tai niiden esittäjää.
En tykkää vaikka onkin ihan lahjakas tyyppi tietysti. Policen materiaali on melko hyvää kyllä.
En oikein pidä oikeana rock-muusikkona ollenkaan. Liian hiottua jotenkin.