”Pienten lasten äidit kiinnostavat miehiä”
”Äidilliset muutokset vartalossa ovat plussaa miesten mielestä”, Maiju on huomannut.
Kommentit (52)
Usein raskauden aiheuttamia muutoksia pidetään pelkästään negatiivisina. Kuitenkin, esimerkiksi lantion leventyminen, rintojen kasvu ja muotojen pehmentyminen kaltaisellani ennen tasapaksulla rimpulalla olivat vain jees! Lisäksi luonne parani lasten myötä.
Raskauden aiheuttamat muutokset eivät aina tarkoita pelkkiä lisäkiloja, arpia ja repeämiä. Jotkut säästyvät niiltä täysin ja useat palautuvat. Muutoksia saattaa silti jäädä.
Itse pidän vartalostani nykyään enemmän, kuin ennen äitiyttä. Ja niin miehenikin.
Näkisin kiinnostukseen eri syyn. Monet eronneet miehet haluavat seksi- tai kevytsuhteita. Eronneet pienten lasten (3-7v) äidit lähtevät ainakin oman Tinder-kokemukseni mukaan helpoiten tälläisiin lähes puhtaisiin seksisuhteisiin. Ei heillä toki olisi edes aikaa muunlaiseen. M40
yh äidit antaa helpoiten siksi ne kiinnostaa.
Ja on kokemusta useistakin.
Ei niiden kanssa mitään suhdetta haeta koskaan.
Kai se miehiä kiihottaa, että nainen päästää painamaan paksuksi.
Raskaus on tehnyt minusta estottoman. Nautin seksistä enemmän ja tulen helpommin. Pientä pyöreyttä on tullut raskauden myötä, mutta se on vain positiivista.
Vierailija kirjoitti:
Kai se miehiä kiihottaa, että nainen päästää painamaan paksuksi.
Yksi vahinko takana, tämän jälkeen se on vain jatkumoa.
Ensimmäisen kanssa oli iso kynnys, sitä odotti, että löytää elämänsä miehen loppuiäkseen. Nyt tietää, että mikään ei kestä ikuisesti. Suhtautuu elämään rennommin kaiken kaikkiaan.
Yksinhuoltajuudessa on tullut sellainen ’me selvitään’ asenne. En edes odota mitään avioliittoa tai pidempää ja vakavampaa suhdetta.
Eli ei todellakaan ole kovin korkeita vaatimuksia miehelle.
Vierailija kirjoitti:
Kai se miehiä kiihottaa, että nainen päästää painamaan paksuksi.
Tässähän mä odotan, että joku taas panee mut paksuksi.
Miehiä kiinnostaa naiset. Siksi kiinnostaa myös pienten lasten äidit
En usko. Olen rumimmillani nyt. Univaje ja huonosti syönti näkyvät kyllä. Jos joku mies erehtyy kaupassa hymyilemään minulle, niin ihmettelen sitä vielä seuraavana päivänäkin.
No ehkä parin vuoden päästä sitten..
T. Pienten lasten äiti
vähän keksii kehuja yh:lle niin ne on niin mielinkielin samalla sekunnilla ja tietäähän sen mitä on tulossa sitte makkarin puolella. Väärä nimi ja puh nro ja ovesta ulos vaa sitte ku rojut nakattu ränniin.
Ei se tule kyllä ehkä kenellekkään muulle yllätyksenä, kuin sille äidille itselleen, että hän on edelleen nainen. Miehet on edelleen kiinnostuneita naisista. Ei mitään uutta auringon alla.
Nämä on näitä naisia voimaannuttavia höpöhöpö-tarinoita.
Jokainen mies tietää, keneltä helpoiten irtoaa.
Ihan pikkasen pilkottaa provoaminen tässä ketjussa. Tarkka huomannee.
"Nuoret miehet kilpailevat huomiostani", kertoo Riitta, 58.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kai se miehiä kiihottaa, että nainen päästää painamaan paksuksi.
Yksi vahinko takana, tämän jälkeen se on vain jatkumoa.
Ensimmäisen kanssa oli iso kynnys, sitä odotti, että löytää elämänsä miehen loppuiäkseen. Nyt tietää, että mikään ei kestä ikuisesti. Suhtautuu elämään rennommin kaiken kaikkiaan.
Ja lapsia tulee ties kenen kanssa
Islantilainen suuntaus? Islannissa on naiselle etu, jos on saanut lapsen, ennen avioitumista. Nainen on todistettavasti hedelmällinen ja äitiystaidotkin on jo testattu!
Pienten lasten äiti on todistetusti antavainen ja hedelmällinen => koska lisääntyminen kiinnostaa liki kaikkia biologisista syistä, niin tottakai pienten lasten äidit kiinnostavat miehiä seksuaalisesti? Itsestäänselvyys...
Toki jos tykkää käytetystä. Vähän niinkuin nämä jotka ostaa kirppikseltä kaiken.
Näitä huomioita tekevät aina naiset.