Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten eroon karkista?

Vierailija
06.06.2006 |

Syön lähes joka pvä n.100-150g karkkia/suklaata ja haluisin tavasta eroon. Miten onnistuu? Pituutta 168cm, painoa 51kg.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Helpotusta makeanhimon riivaamille



Mammadieetin lahja kaikille makeanhimoista kärsiville on 3 päivän sokeripaasto.



Kuulostaa ehkä tylyltä, mutta paasto kannattaa. Kolme päivää ei välttämättä vielä paranna koko ongelmaa, mutta se katkaisee pahimman makeanhimon niiltä, joilla tämä ongelma on ¿ kaikkiahan se ei alun perinkään vaivaa.



Sokeripaaston ohjeet



Mitä enemmän tiedät olevasi perso makealle, sitä tärkeämpää tämä sinulle on. Luovu kaikesta selvästi makeasta, namujen, keksien ja leivonnaisten lisäksi myös esim. maustetuista jogurteista ja makeasta limpusta ¿ siis ihan kaikesta. Luovu kolmeksi päiväksi myös keinomakeutetuista kevyttuotteista, kuten kevytlimppareista. Vaikka niissä ei ole oikeaa sokeria eikä sokerin kaloreita, niillä vain ylläpidät makeanhimoasi.



Tämä on takuuvarma keino, joka tosiaan tehoaa, niin uskomattomalta kuin se kuulostaakin. Ensimmäinen päivä on yleensä vaikea, mutta usein jo toisena päivänä saa huomata makeanhimon tyystin hävinneen. Valitse sokeripaastolle sellainen ajankohta, ettet joudu esim. kyläilemään paikassa, jossa on tapana tarjota makeita herkkuja. Paasto on helpompi pitää, jos et joudu sen aikana näkemään makeita kiusauksia.



Siis kolme päivää ¿ vain kolme päivää! Kokeile! Sen jälkeen voit palata sokerin kohtuukäyttäjäksi Varo näitä -listan kera tai ilman. Jos selittämätön makeanhimo nostaa päätään uudestaan, toista. Jos ongelma on todella sitkeä, pidä pidempi paasto.



Vierailija
2/3 |
06.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

osta 75 grammaa karkkeja, sitten seuraavana päivänä 60 jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

suklaapatukka tms, viikonloppuna iso suklaalevy miehen kanssa telkkaria katsellessa jne. Paino-ongelmia ei onneksi ole ollut. Viime kevättalvella lisäsin vihannesten syöntiä. Syön joka päivä lounaalla isohkon annoksen salaattia ja illalla vielä vähän ruoan kanssa. Tämä on vieny makeanhimoni (sen sijaan tunnen pakottavaa tarvetta syödä vihanneksia joka ikinen päivä). En ole kahteen kuukauteen ostanut karkin karkkia. Muutaman olen kyllä syönyt, kun on tarjottu. Samoin syön yleensä joka päivä pari keksiä kahvin kanssa, joskus pullaa tai jäätelöä. Joten ihan ilman makeaa en ole.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kuusi