Lue keskustelun säännöt.
Tykkäätkö kokeilla uusia asioita ja mitä uutta kokeilit viimeksi?
Kommentit (4)
No en kyllä tykkää. Olen ihan viimeisenpäälle tapoihini juurtunut, ja kaikki uusi ja uuden kokeileminen aiheuttaa lähinnä ahdistusta.
Terveisin Naispelko26
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kyllä. Eron jälkeen päätin että kotona itkeminen saa riittää ja tämän vuoden aikana olen saanut kokea mitä huikeimpien ja upeita elämyksiä! Ja edessä vielä paljon uusia vähän erikoisiakin kokemuksia.
Ehdottomasti. Uusia ruokia tulee todella helposti kokeiltua ja tykkään matkustella maihin joissa en ole ennen käynyt. Nyt haluaisin kokeilla jotain extremeharrastusta kuten vuorikiipeilyä tai sukeltamista.
Elämykset liittyvät useimmiten matkailuun tai vauhtiin. Viimeksi kävin Mynchenin Oktoberfesteillä. Hienoja elämyksiä on ollut mm. Rio de Janeiron karnevaalit, olla ralliauton kyydissä, Formula 1:llä ajaminen, laskuvarjohyppy tai vaikkapa sukeltaminen.