APUA! Uskaltaisitko ystävystyä, jos naapuriisi muuttaisi kolme lastaan kuristanut nainen?
Kommentit (37)
Uskaltaisin. Mikä naisen motiivi olisikin ollut, tuskin tämä naapureiden kimppuun kävisi .
Todennäköisimmin en.
Ajatus ei vaan oikein ns. 'nappaa'...
Piti lukea otsikko useampaan kertaan. Kolmea lastaan kuristanut nainen siis? Kannattaa lukea teksti läpi ennen kuin painaa lähetä-painiketta.
Mitä väliä. En ole naapureiden kanssa tekemisissä ja kotoa poistuessani olen aina valppaana tilanteesta riippumatta. Sitäpaitsi, nainen tuskin aikoi kuristaa muita kuin omat lapsensa.
Uskaltaisin, mutta en haluaisi.
Mikä tapaus tää on?
Onpa joutava aloitus. Tee mieluummin jotakin hyödyllistä kuin keksit tälllaisia "muka jänniä aloituksia", joissa ei ole mitään asiaa tai oikeaa kysymystä. Kiitos.
Uskaltaisin ystävystyä, ei minulla naapurit ole ennenkään vaikuttaneet siihen, kenen kanssa ystävystyn. Tuskin kuitenkaan ystävystyisin tuon naisen kanssa.
En minä nykyisistäkään naapureista tiedä mitä on tehneet. Mutta en suuremmin ystävysty naapureiden kanssa, haluan elää rauhassa, tervehtiä voin, mutta en haluaisi totuttaa naapureita siihen että jäisin pitkästi heidän kanssaan juttelemaan, minusta ihmisellä pitää olla kotirauha kotinsa läheisyydessäkin, eikä niin että naapurit hyökkää kimppuun kun erehtyy nenänsä ulos ovesta laittamaan.
Muuttaisin todennäköisesti pois. Ahdistaisi koko asia liikaa.
Miten sellainen olento voi elää itsensä kanssa? Oikeasti? Nimenomaan jos on ollut jossain psykoosissa teon tehdessään ja nyt ei enää ole, joten tajuaa tekonsa.
Jos nainen vaikuttaisi mukavalta, ja meillä olisi yhteisiä kiinnostuksenkohteita, niin mikä ettei. Ei hän minua varmasti kuristaisi (olen mies).
Totta kai! Olen itsekin lapseton, joten voitaisiin vapaasti lähteä baanalle.
Siis onko tälläinen tapaus ollut suomessa? Miten mennyt multa ohi?
Pelkäätkö siis ap kutsuvasi naapurin kahville haluamattasi? 😆
Se tunne kun suu puhuu mukavia, vaikka aivot huutaa ”EI!!!”
Hyvinhän se on Virpi Butillakin tuo työssä käynti ja asuminen sujunut.
Vierailija kirjoitti:
Piti lukea otsikko useampaan kertaan. Kolmea lastaan kuristanut nainen siis? Kannattaa lukea teksti läpi ennen kuin painaa lähetä-painiketta.
Sinulla tässä on todella surkea lukutaito ja suomen kielen ymmärrys. Otsikko on täysin selvä ja kieliopillisesti oikein.
"Kolme lastaan kuristanut nainen" tarkoittaa että nainen on kuristanut kolme lastaan ja lapset ovat kuolleet kuristamiseen.
"Kolmea lastaan kuristanut nainen" tarkoittaisi että nainen on kuristanut kolmea lastaan, mutta lapset ovat edelleen elossa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/narkkariaiti-hakkasi-ja-kuristi-ver…
Tämä on ainoa Ap:n kuvausta vastaava case jonka löysin. Ei ole siis suomessa tällaista tapahtunut, Ap provoaa.
Voisin viedä vaimon edellisestä suhteesta mukana tulleet lapset sinne päivähoitoon.
En ystävysty naapureiden kanssa.