Mitä tuo PS:n Ville Tavio taas selittää TV-uutisissa?
Tavio uutisissa: "Ilmastopäätösten VERUKKEELLA ajetaan suomalaisia työpaikkoja ulkomaille".
Siis onko Tavion mielestä menossa joku poliittinen salaliitto, jolla suomalaisia työpaikkoja tietoisesti ajetaan ulkomaille ilmastomuutoksen verukkeella? Kuka tätä salaliittoa Tavion mielestä johtaa? Antti Rinnekö?
Tavio on kuitenkin PS:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja, joten odottaisi jotain tasoa näiltä kommenteilta. Aiemminkin huomannut että tyyppi selittää ihan mitä sattuu.
Kommentit (10)
Tavio vaikuttaa oikealta niljakkeelta. Halla-aho sentään on tietyllä tavalla ihan järkeväkin monissa kommenteissaan (vaikka olisinkin eri mieltä), eikä sorru Tavion kaltaisiin rimanalituksiin.
Ap vaikuttaa itse niljakkeelta. Persuhullu vauhdissa. Kiva kun mainostat persuja.
Hauskaa kun uniikit lumihiutaleet triggeröityy henkilöstä, jolla ei ole minkäänlaista todellista valtaa päätöksenteossa. Ainoastaan mahdollisuus louskuttaa leukojaan niin, että media joskus noteeraa jotain. Anna selittää typeryyksiään. Ethän sentään pelkää, että tuollainen menisi suomalaisille läpi ja alkaisivat entistä enemmän äänestää persuja?
Kyllä tiedostavat osaavat mediapelin paremmin, eikö vain?
Kyseessä on perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja.
Vihervassareiden maailmanparannushöttö vaikuttaa suomalaisten elintasoon negatiivisesti.
Kertokaapa arvon ilmastohumppaajat, että miksi juuri Suomen pitää olla kustannuksista välittämättä hiilineutraali vuonna 2035? Mm. Saksan tavoite on vuosi 2050, Ruotsin 2045 ja Kiinan 2060. Yhtä järkevää kuin ostaa joku uusin hypermegatelkkari kahdella tonnilla, kun sen saa parin vuoden päästä alennuksesta parilla sadalla.
mitenköhän vihreät TUKEVAT näitä pieniä ihmisiä joiden maita pakko lunastetaan pilkka hintaan rata hankkeiden myötä. hki forssa pori hankkeessa tulee n. 12000 pakko lunastusta jos riittääkään. keskusta jonka piti pitää maan omistajien puolta peesaa ja hymyilee. voi keskusta minkä teit. keskusta on jo myynyt ministeri kiimassaa melkein kaiken milloin yksityis metsän omistus kielletään
Samaan tapaan alueuutisissa väitettiin, että raideliikenne on päästötöntä. Enpä ole ikinä ajatellut, että junaradan rakentaminen ei ole aiheuttanut mitään päästöjä tai että raiteiden huolto on hiilineutraalia. Esimerkiksi Lahti-Helsinki -rata on vasta 42 vuoden kuluttua korvannut (vähentyneenä henkilöautoliikenteenä) radan rakentamisen vuoksi syntyneet päästöt.