miksi eroatte vaikka seksi on hyvää
jopa parasta mitä koskaan ja monipuolista ja usein? siksikö että arjessa ei yhtäläisyydet kuitenkaan kohtaa? kysy nyt niistä pareista jos se ei pettämistä väkivaltaa tms.
Kommentit (8)
Eroon oli monia syitä, mutta jos seksipuolesta puhutaan, niin se oli kyllä erinomaisen hyvää, sitä oli vain liian harvoin.
N40
Erimielisyydet ajan, rahan ja alkoholinkäytöstä
ero tulee vaikka uuden tyypin kanssa seksi ei olisikaan niin hyvää tai sitä ei olisi niin usein kuin ennen mutta elämä synkkää muuten. kuitenki porukka on seksin perään ja se on usein eron syynä.harrastetaan paljon lyhyitä suhteita eikä lisäännytä.oisko peiliin katsomisen paikka.itsekin kärvistelen vielä.
Seksi lienee aika harvalle tärkein syy parisuhteeseen.
M41
Olen harkinnut eroa, vaikka seksi on ollut erinomaista. Se vain on melkein loppunut miehen puolelta.
Vierailija kirjoitti:
Seksi lienee aika harvalle tärkein syy parisuhteeseen.
M41
Minulle se on ainoa syy.
N48
Itsekkäällä naisystävällä oli olematon itsetunto. Ei sitä riitelyä jaksanut vaikka olikin seksikäs.
Seksi oli molempien mielestä loistavaa, sitä myös oli riittävästi. Ero tuli siksi, että kodinhoito ja talouskuluista vastaaminen jäi melkein täysin mulle. Nyt ei tarvi enää vetää perässä peliriippuvaista vaimoo.