Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pidetäänkö teidän työpaikassa assistentteja ja toimistotyöntekijöitä

Vierailija
22.08.2019 |

tyhminä? Miten tuotte ylemmyydentuntonne esiin heidän kanssaan kommunikoidessanne?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei todellakaan.

Vierailija
2/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä luulin että tässä kysytään pidetäänkö teillä assistentteja yms, siis että sellainen kultakimpale vielä löytyy. Meillä on n yksi assari/ sihteeri per 70-80 työntekijä ää, ja meidän assarit on kyllä tosi Ässiä. Pidetään heitä korvaamattomina ja tietysti fiksuinta, mukavina.83

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei. Ollaan kiitollisia, että he tekevät työnsä. Ilman heitä jouduttaisiin tehdä ne itse, mikä veisi turhaan aikaa pois meidän omista työtehtävistä, joihin olemme koulutuksen hankkineet. Sihteerit tekee hommat paljon tehokkaamminkin, koska ne ovat niille tuttuja eikä tarvitse selvitellä kaikkea. Aika hukassa ollaan ilman sihteerejä.

Vierailija
4/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla ei ole tapana, eikä haluakaan pitää ketään tyhmänä ai kokea ketään kohaan (erityistä) ylemmyyttä. - Yritykselläni käyttäytyä hyvin ja muia kunnioittavasti tarkoiuksena ei ole kohotaa itseäni muia paremmaksi vaan yrittää oimia niin, että kaikilla olisi luontevaa ja  hyvä olla. - Minuta muiden halveksiminen ja tyhmänä pitäminen kertoo enempi omasta epävarmuudesta ja kyvyttömyydestä. 

Vierailija
5/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämäni suurimpia pettymyksiä on se, etä osa ei pääse, eikä edes yritä päästä kiusaajan ja muita loukkavan ja satuttavan roolistaan eroon iänmyötä, vaan jostain syystä heille ei muodostu lainkaa kykyä kokea empaiaa. Saati, että osaisivat (tai yritäisivät joskus) juomioida muia tahi antaa arvoa ihmisten erilaisille elämäntilanteille ja muille tavoille elää ja olla kuin mitä itse ovat tai ehkä paremmin, mitä kuvittelevat ja luulevat olevansa. 

Vierailija
6/6 |
22.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan yksi