Koulut kannattaa käydä kasin keskiarvolla
Ei päädy lähihoitajaksi eikä lääkäriksi. Saa jäädä työttömäksi ja ottaa rennosti. Ihanaa. En ymmärrä miksi kukaan tekee yhtään mitään työtä. Mihin ihmiset sitä rahaa oikein tarvitsevat niin paljon? Onko se raha muka niin tärkeää että sen takia kannattaa päivät pitkät tehdä töitä?
Kommentit (6)
Olet loinen. Otat valtiolta muttet anna sille mitään takaisin.
Vierailija kirjoitti:
Lääkkeet...
Käyt töissä vain jotta sulla on varaa ostaa lääkkeitä?
Vierailija kirjoitti:
Näit koulussa ihan liikaa vaivaa, taidat olla vähän tyhmä. Seiskan keskiarvo riittää ihan hyvin - ei silläkään töihin joudu.
Meikämandoliini läpäsi perus koulun nippanappa vitosen keskiarvolla ja sen jälkeen ainoo kouluni on ollu elämän koulu ja ihan hyvin oon pärjänny kun sossusta saa rahaa ja pikavipeillä pääsee aina ryyppäämään jos haluu.
T: Turo
Mäkään en ymmärrä mitä väliä sillä on ansaitseeko kuussa 1000€ vai 3000€ vai 10000€. Tuhannella eurolla pysyy hengissä aivan yhtä hyvin kuin kymmenellä tuhannella. Joten raha ei todellakaan ole syy tehdä töitä. Kyllä työntekoon täytyy olla jokin muu syy.
Näit koulussa ihan liikaa vaivaa, taidat olla vähän tyhmä. Seiskan keskiarvo riittää ihan hyvin - ei silläkään töihin joudu.