Miehet on kyllä niin lapsia! Poikakaveri loukkaantui kun tuli ero!
Oltiin yhdessä kolme vuotta. Hänen kavereista tuli minunkin kavereita. Nyt ex-poikkis vaatii, ettei mua kutsuta heidän juhliin ym.
Kiukuttelee ja riitelee tollaisista. Jääköön sit pois, mua ei kiinnosta!
Kommentit (12)
Niin eroon yleensä päättyy niitä kaverisuhteitakin.
Tässä oikein oivallinen esimerkki kypsästä ja aikuismaisesta itsenäisestä rohkeasta nykynaisesta.
Ja ikä oli? :D
Että semmonen provo näin aamutuimaan.
Pojat on voineet olla kavereita päiväkodista asti. Painaa hieman enemmän vaakakupissa kuin joku kolmen vuoden aikainen hoito.
Poikkuli on ilkee yhyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ole sinä fiksumpi ja mene juhliin jos sinut kutsutaan ja käyttäydy asiallisesti. Älä mustamaalaa häntä kavereille mutta oikaise jos hän on valehdellut jotain sinusta. Jos kaverit menevät hänen "puolelleen" niin ei voi mitään.
Luulit, että voit erota ja pitää miehen kaverit? Tervetuloa aikuisuuteen!
Ei kuule niitä kavereitakaan kiinnota kenenkään entinen hoito.
Älä ole mulkku. Anna miehen pitää edes kaverinsa ja lakkaa roikkumasta niissä. He olivat kavereitasi siksi että olit miehen kanssa yhdessä, nyt voit etsiä omia kavereita.
Hetkinen hetkinen, eroat siis miehestä. mutta haluat pitää kaikki miehen kaverit ?
Monella ihan aikuisellekkin naiselle on iso yllätys, että eron myötä monesti vaihtuu myös kaveripiiri.
Varsinkin jos on muuttanut ulkomaille miehen perässä ja kaveri piiri muodostuu miehen ystävistä ja sukulaisista ja tuleekin ero..... ei jossain keski-euroopassa mehen sukulaiset ala enää kaveeraamaan ex-miehen naisen/naisten kanssa.
Sen verran olen joutunut töissäkin katsotaan suomalaisten naisten eroja ulkomaalaisita miehistä että ne naiset jää monesti ihan tyhjän päälle, varsinkin jos lapset ovat jo opiskelu iässä niin lapsilla on jo omat menot.
Naimisiin mennessä kukaan ei ajattele eroa, eikä sitä miten jaetaan kaverit ja lapset.....
Vierailija kirjoitti:
Luulit, että voit erota ja pitää miehen kaverit? Tervetuloa aikuisuuteen!
Luulin että se kuuluu lapsuuteen että jos ei leiki jonkun kanssa enää niin sit ei voi leikkiä kenenkään muunkaan kanssa. Ohis.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Luulit, että voit erota ja pitää miehen kaverit? Tervetuloa aikuisuuteen!
Luulin että se kuuluu lapsuuteen että jos ei leiki jonkun kanssa enää niin sit ei voi leikkiä kenenkään muunkaan kanssa. Ohis.
Voi kuule aikuisten juupaseipäs hiekkalaatikkoleikit on paljon hedelmättömimpiä kuin lasten. He voivat jättää kenet tahansa ulkopuoliseksi kenenkään siihen puuttumatta kuten esim. päiväkodissa ja kouluissa tehtiin. Aikuiset on omillaan eikä heillä ole lapsenvahtia joka sanoo että ton kanssa on leikittävä vaikka se on vaan jonkun vanha hoito.
Jätitkö sen sian?