Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Seksi ilman kunnollista erektiota, mitä ajattelet?

Vierailija
18.07.2019 |

Minulla todettiin eturauhassyöpä. Se hoidettiin, mutta jo ennen hoitoa kerrottiin, ettei sukupuolielämä tule sujumaan kuten ennen. Arviota erektion laadusta hoidon jälkeen ei osattu antaa etukäteen.
Tulos: Erektiohermot menevät aivoista penikseen eturauhasen kautta. Ne tuhoutuivat minulla miltei täysin, joten kun aivoista kerrotaan, että kiihottumisen seurauksena minulla on erektio, kädellä kokeilemalla voi todeta, että erektio on vain aivoissa, peniksessä näkyy hädin tuskin mitään.
Myös tuntohermot peniksestä aivoihin kulkevat eturauhasen kautta. Jos saa työnnettyä peniksen vaginaan, en tunne että penis saisi tuotua aivoihini mitään hyvänolon tuntemuksia sieltä. Niinpä sekin vähäinen erektio lerpahtaa kohta, kun siitä ei ole nautintoa.
Niinpä voin harrastaa lyhyttä yhdyntää. Muuten seksin tulee tapahtua muulla tavalla. Esimerkiksi käsin ja suulla tai sitten ostamallani tekopeniksellä. Tekopenis on samalainen kuin joidenkin lesbojen käyttämä strap-on, mutta pysyy tukevammin aloillaan kuin mitä olen suomalaisissa seksikaupoissa nähnyt. Oman peniksen voi laittaa sinne sisälle, jos siinä on yhtään erektiota.
Tietysti tunnen aivoissani koko ajan kiihotustilan, hormoonit hyrräävät siellä kuten ennenkin ja luulen koko ajan, että minulla on erektio. Hyvä hormonimyrsky pysyy yllä kun näen, kuulen, tunnen suullani ja käsilläni, haistan ja maistan naisen ja saan suudella, sivellä häntä, kuulla hänen äänensä ja nähdä hänen sulonsa.
Valitettavasti tämä ei käy oman puolisoni kanssa. Hän lopetti kaiken seksin kun kuuli syövästä.
Eli tuon nykyelämäni seksikumppanin on ollut/on oltava joku muu. Avioero ei tule enää kyseeseen inhimillisten syiden takia.
Mitä ajatuksia tämä herättää? Nainen, riittäisikö sinulle tällainen seksi?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
18.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riittäisi, jos olisit rakastettuni. Vois vielä keksiä paljon lisää, seksin ja erotiikan maailma on niin loputon. Toivottavasti löydätte vielä jonkinlaisen ratkaisun. Kiitos, että kerrot tilanteestasi ja kokemuksistasi.

Vierailija
2/7 |
18.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eturauhassyöpä on suuri kriisi, jonka käsittelyssä olet itse edennyt hyvin. Samanlainen kriisi se on myös puolisolle, joka ei näytä olevan yhtä pitkällä. Tätä epäsymmetriaanne voi ja pitäisi hoitaa, ellei keskinäisin keskusteluin päästä eteenpäin. Usein päästään: jo tilanteen avaaminen ja kertominen ilman syyttelyä ja ilman pyrkimystä ratkaisuun voi auttaa eteenpäin. Ellei, niin ammattiapua löytyy hyvin Suomesta. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
18.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä lopetin muun kuin sooloseksin samassa tilanteessa. Laukeaminen on liian vaikeaa ja virtsaakin karkaa jos rakko ei ole täysin tyhjä. Parisuhdekin loppui. Olin 58, nyt 64 ja vasta nyt alan päästä asiasta yli.

Hyvin vähän koin saavani apua psykologilta tai seksuaaliterapeutilta, ehkä eniten siksi ettei siihen oikein auta kuin sopeutua ja elää asian kanssa.

Vierailija
4/7 |
19.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rehellisesti: tilanteessasi voi olla vaikea löytää seksisuhdetta suhteen ulkopuolelta. Paras olisikin kun saisit selvitettyä ongelmat puolisosi kanssa. Pahimmillaan ulkopuolinen seksisuhde voi rikkoa entisestään seksuaalisuuttasi. Parhaimmillaan toki eheyttää.

Mieleeni tuli kuitenkin, että voisitkohan löytää esim. rintasyöpää sairastaneen naisen, jolta on rinta/rinnat poistettu? Tai muun vastaavassa tilanteessa olevan naisen?

Vierailija
5/7 |
19.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jäi sanomatta että Viagra yms tabletit eivät auttaneet. Pistämällä sai erektion, mutta se tuntui vieraalta. Nro 3

Vierailija
6/7 |
19.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pystyy asentaan "proteesin". Otapa selvää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
19.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhden tällaisen tapauksen tiedän. Vaimo alkoi pettää. Tee jotain!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä viisi