Jaksaako joku selata 700 valokuvaa tuttavan perheestä?
Eli niin, kaverin perheessä juhlittiin viikonloppuna ja yön aikana oli sitten laittanut linkin valokuviin ja pyysi selaamaan, valitsemaan parhaita otoksia ja kertomaan hänelle sitten mitkä oli suosikkeja. Kuvia on yli 700! Olen jo tänä aamuna saanut viestin että ehdinkö katsoa kuvia jo. No en ehtinyt.
Miten tuo ihminen oikeasti luulee että minua kiinnostaa selata läpi 700 raakakuvaa, joukossa kaikki epäonnistuneet otoksetkin.
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Ei jaksa, uuvuttavaa. Luovuta. Valitset vain summassa jotakin.
Huomaakohan se jos kaikki suosikkikuvat on sadan ensimmäisen joukosta :D Oikeasti, olisi nyt edes itse sen verran viitsinyt että olis raakannut sieltä ne epäonnistuneet pois ja ne missä on samasta tilanteessa seitsemän eri kuvaa. Mutta ei, kaikki työ pitää teettää kavereilla ja tuttavilla.
Arvaan senkin että jos noista jotain valitsen niin saan sen jälkeen vielä kymmeniä kuvia viesteinä että no eikö tämä ole sinusta hyvä kun Marjatta tykkäsi tästä ja entäs tämä.
Eikö tuollaiseen kannattaisi vastata ihan vain että "Kuule kun minulla on ihan oikea elämäkin niin että mitä jos hoitaisit tuon homman itse". Kyseessä on kuitenkin vain tuttava ja kertomastasi päätellen sellainen joka ei mitään lisäarvoa elämääsi tuo, joten herää kysymys miksi tuollaista ihmistä pitää edes roikottaa mukanaan? Sanot rehellisesti ja hyvässä lykyssä et kuule hänestä enää koskaan.
Vastaat vain että perkaa itse kuvasi, mulla on nyt muuta tekemistä. Tuommoiselle kaverille pitää rajat laittaa joka ei itse älyä.
Ei jaksa, uuvuttavaa. Luovuta. Valitset vain summassa jotakin.