Ällöttävät ihmiset, kuvaile heitä.
Rajattomat, irstaat, aggressiiviset, määräilevät.
Emotionaalisesti loukkaavat. Älyllisesti loukkaavat koska kuvittelevat olevansa jotain mutta lähinnä tyhjää täynnä tai sitä itseään.
No niin, toivonpa etten näe näitä haisuleita kipitellessä koiran kanssa. Tai koiratta.
Nothing but a bad joke.
Flush.
Kommentit (4)
Raskasta on liian yksinkertaisten kanssa. Se alkaa ällöttää kun jokainen perusasia ja -taito on liian haastava. Ja sitten kun sen opettaa niin se on jo unohtunut seuraavalla kerralla. Tyhjyyteen tuijottaminen. Kun keskustelussa on mukana vaikka edes ripauskin älyä tai ajattelua vaativaa asiaa, yksinkertainen putoaa kyydistä.
Itse pidän verbaliikasta ja alkaa nopeasti tympiä kun toinen ymmärtää vain selkokieltä. Kehitysvammaisia en mollaa, mutta sellaisia ”tavallisia” ihmisiä joilla ei vaan leikkaa, en jaksa.
Sellaiset jotka selvästi pitävät itseään muita parempina ja korostavat jatkuvasti omaa erinomaisuuttaan.
En kannata masennuslääkkeiden turhaa popsimista, mutta aihetta käsitteleviin ketjuihin pesiytyy niin julmia ihmisiä että alkaa itkettämään. Fyysisesti sairaita ei kohdella noin.