Miten usein pesette jääkaapin?
Kommentit (16)
Noin kerran viikossa pyyhin tasot siirtelemällä tavaroita. Perusteellisempi siivous kerran kuussa.
Noin kerran vuodessa kun sulatan koko roskan.
Viisi vuotta asunut nykyisessä kämpässä, en ole kertaakaan pessyt. Pesen muuttosiivouksen yhteydessä sitten joskus.
Pesen kokonaan pari kolme kertaa vuodessa. Pyyhin hyllyjä ja seinämiä tarpeen mukaan esim jos jotain on läikkynyt tai vuotanut.
Vierailija kirjoitti:
Viisi vuotta asunut nykyisessä kämpässä, en ole kertaakaan pessyt. Pesen muuttosiivouksen yhteydessä sitten joskus.
Hyi hemmetti ..
Sulatan pari kertaa vuodessa ja muuten pyyhin tarvittaessa
Vierailija kirjoitti:
Kolme vuotta asunut tässä, en ole pessyt kertaakaan.
Nykyajan emäntien meininkiä ..yök
Kerran vuodessa kunnon siivous (jouluksi), muuten tarpeen mukaan.
Vähän on jäänyt vähemmälle. Jotenkin se unohtuu aina. Pyyhin kyllä roiskeet tarvittaessa. Pakkasen sulatan kerran vuodessa.
Kun on tyhjä, kerran kuussa.
Oikein pinttynyttä likaa on vaikea irrottaa.
Sulatan kaksi kertaa vuodessa, mutta kerran kuukaudessa otan kaikki pois ja pyyhin ja siivoan kunnolla.
En ole ikinä sulattanut jääkaappiamme, olen asunut vuodesta 2005 tässä. En edes keksi miksi jääkaappi pitäisi jotenkin sulattaa?
Hyllyt pyyhin about kerran kahdessa viikossa, huolellisemmin (sivuseinät, oven lokerikot astianpesukoneeseen, vihanneskorien pesu jne.) ehkä kerran parissa kuukaudessa.
Kolme vuotta asunut tässä, en ole pessyt kertaakaan.