Kenen suomalaisen julkkiksen kanssa lähtisit treffeille?
Kuka kelpaisi sinulle treffiseuraksi, missä mielessä tahansa, jos siitä ei tulisi kenellekään mitään ikäviä seuraamuksia? Mielellään myös asiallisia kuvauksia, miksi juuri kyseisen henkilön kanssa? Mitä tahansa perusteita saa painottaa, myös ulkonäköä, mutta jätetään ne seksikuvaukset toiseen ketjuun ja aihealueeseen.
Kommentit (68)
Ihan kenen vaan. Olisihan se hauskaa tutustua johonkin julkkikseen.
Mietin kun täällä mollattiin tuota napakymppiä, että oikeastaan olisi hauska matkustaa kenen tahansa julkun, niin naisen kuin miehen kanssa. No ehkä kuitenkin joku muu kuin joku kokkinainen.
Jenni Vartiaisen ja Anna Abreun, yhtäaikaa. Annaa tuijottaisin ja Jennin kanssa keskustelisin.
Menisin treffeille Viivi Pumpasen kanssa. Tykkään tummista kaunottarista, varsinkin naapurintyttömäisen söpöistä sellaisista.
En kenenkään. Kamalaa olisi olla treffeillä julkkiksen kanssa.
Laura huhtasaari tai Sanna Marin. Olisivat älykästä juttuseuraa
Kerttu Kotakorven kanssa. Olisi kiva keskustella hänen kanssaan säästä ja ilmastosta. Lisäksi hän on kaunis ja suloinen.
Martti Ahtisaari. On tehnyt paljon hyvää maailman asioiden parantamiseksi, kuulemma myös erinomainen seuramies.
Ihan kenen kanssa vaan. Eikä tarttis illat edes julkkis, ettenkö yksille treffeille joutais.
Piia Pasasen kanssa, siis sen Ylen uutisankkurin.
Nina Autio
...yhä edelleen. Minä en ole unohtanut!
Vierailija kirjoitti:
Jenni Vartiaisen ja Anna Abreun, yhtäaikaa. Annaa tuijottaisin ja Jennin kanssa keskustelisin.
muuten sama mutta en roikottaisi sitä abröötä mukana
Juha Sipilän. On hänestä sitten poliitikkona mitä mieltä tahansa, niin on sympaattisen ja kivan oloinen mies, tuskin ihan tyhmäkään.
Näyttelijä Ville VIrtasen. Viimeksi vietin hänen kanssaan illan (tosin vain klo 21 asti, mikä oli silti tunnin kotiintuloaikaani myöhemmin) 9-vuotiaana ja sain siitä viikon kotiarestin. Olisi kiva taas istua vanhan kansakouluaikaisen luokkakaverini kanssa keinussa, muistella menneitä ja miten elämä on kumpaakin kuljettanut kaikki nämä vuosikymmenet.
Sanna Savikko. Tuijottaisin vain häntä katseeni harhaillessa 50cm ylös alas
mies30
Sara Siepin. Eikös oo vapailla markkinoilla nyt muutenkin?
Viivi Pumpasen tai Sara Chafakin kanssa. Veisin elokuviin, syömään ja kylpylään.
Vierailija kirjoitti:
Sara Siepin. Eikös oo vapailla markkinoilla nyt muutenkin.
Ei tarvitse tuplapostailla. Itteä sytyttää enemmän Puoli seiskan Susanna Laine. Luonnollinen, rento, kaunis ja hauska.
Li Anderssonin, poliitikoista todennäköisesti parasta seuraa oluttuoppisen ääressä.