24-vuotias opiskelija lopetti karvojensa ajelun – kuva naisen jaloista oli liikaa: valtava somelynkkaus alkoi
https://www.is.fi/viihde/art-2000006059100.html
Miehet ovat niin lapsellisia. Varmaan tuherokin pitäisi olla ajeltu heidän mielestään? Minä annan kasvaa.
"Sanna", 27 (oikea nimeni ei ole Sanna, siksi käytän lainausmerkkejä)
Kommentit (7)
En minäkään ajele esim. alapääkarvoja mutta en koe että siitä pitäisi tehdä uutinen nettiin tai ylipäätänsä kertoa somessa.
N18
Jos laitat jotain julkiseen levitykseen, niin suorastaan janoat huomioita eikä se tule useinkaan olemaan hyvää. Joten huomiohuo.raus onnistui
Vierailija kirjoitti:
Jos laitat jotain julkiseen levitykseen, niin suorastaan janoat huomioita eikä se tule useinkaan olemaan hyvää. Joten huomiohuo.raus onnistui
Niinpä. Oma elämä tuntuu jotenkin niin auvoiselta ja helpolta, kun en nuoresta iästäni (27) huolimatta ole mukana somejutuissa ja levitä kuvia ja tietoa elämästäni virtuaalitodellisuuteen.
Eihän siinä mitään, jos muut niin tykkää somessa olla ja jakaa miltei kaiken, mutta näyttäis aika paljon turhaa riesaa ja harmia koitua moisesta.
Ellei siis tarkotuskin ollu "aiheuttaa pahennusta", mikä kyllä luultavsti olikin tarkoitus tässä tapauksessa.
Tuon naisen ainoa tarkoitus oli saada huomiota.
Tehtävä suoritettu.
Jättäisi myös kulmat nyppimättä ja viikset vahaamatta
Sairas ilmiö nämä somemyrskyt. Samat ihmiset jotka älähtävät tällaisesta eivät yleensä reagoi mitenkään kun uutisoidaan vaikka rattijuopon ajaneen jonkun päälle. M38.