Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko Arhinmäkeä vaadittu sanoutumaan veronkiertoon yllyttävistä puheista?

Vierailija
15.03.2013 |

"Harmaan talouden tutkijana toiminut kansanedustaja Anna Kontula (vas) ei pidä pienimuotoista veronkiertoa pahana asiana."

 

 

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013031516788102_uu.shtml

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Arhinmäki on niin saatana tyhmä, ette siltä voi vaatia mitään muuta kuin, että pyyhkii perseensä ja sen jälkeen pesee kätensä.

Vierailija
2/2 |
16.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä tietenkään haluta veroja maksaa ja ostaa laillisesti palveluita, mutta yhteiskunnalta pitäisi kyllä saada kaikki. Veronkierto ei ole ok isoissa, eikä pienissä tapauksissa. Luulisi kansanedustajilta löytyvän lääkkeet siihen, että veroja ei tarvitse kiertää, vaan voi ihan laillisesti palvelut ostaa. Siihen, että pienetkin yrittäjät voivat myydä palvelunsa kohtuulliseen hintaan ilman vilunkia. Jos pieni vilunki tuntuu reilummalta, kuin rehellisyys, niin missä vika? Vilungin harjoittajassa vai yhteiskunnassa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kahdeksan