Eritys rinnoista, normaalia? En ole raskaana.
Kommentit (11)
Ei aina, mutta joskus. Että kai se normaalia on.
Sitten ei!!!
Lääkäriin.
Miten olis vaikka syöpä?
niin normaalia on. Muutoin voi olla hyperprolaktinemia. Rintojen puristelukin kyllä lisää eritystä.
Ja eritystä tulee vain nänniä puristettaessa muutama tippa. Ei lienee vaarallista.
t. ap
En käsitä mitä vaikeeta on mennä lääkäriin tutkituttaan asia!
No, omapahan on terveytesi.
Esikoisen imettämisen jälkeen rinnoista erittyi maitoa siihen asti, kun aloin odottamaan toisen kerran. Noin 1,5 vuotta siis imetyksen lopettamisen jälkeen.
Kävin lääkärissä ja minulta mitattiin hormonitasot. Koska ne eivät olleet korkeat, en saanut mitään lääkitystä.
Eihän asia tosiaan vaivaa, mutta ihmetyttää kylläkin...
Edellinen imetyskauteni on loppunut vuosi sitten ja edelleen on tiehyeet auki. Saapa nähdä milloin loppuu vai loppuuko koskaan : )
ja vain todella harvoin. En ole koskaan imettänyt... ihan perus terveyskeskuslääkärillekö sitä pitäisi mennä? Vai jollekin erikois?
Se, että jollain muullakin tulee ei tee asiasta normaalia. Teidän kaikkien joilla on tämä "vaiva" pitäisi mennä lääkäriin. Ja kyllä juu, ei siinä nyt mitään syöpä-diagnooseja kannata itselleen tehdä, mutta tutkia pitää ja jokaisen kohdalla tilanne on eri!
ja ne on hyvänlaatuisia ja leikataan nenän kautta pois.
Menisin kyllä gynekologille en tk-lääkärille
normaalia