Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Persujen 2. sija vaarassa nyt kun hallitus kaatui.

Vierailija
11.03.2019 |

Suunta oli selvä ja PS:n 2. sija näytti jo varmalta kun hallituksesta valui äänestäjiä PS:n äänestäjiksi. Nyt hallituksen kaatumisen jälkeen heillä on 5 viikkoa aikaa tehdä vaalityöt ja siinä ajassa kansa ehtii unohtamaan kaikki nämä sote-asiat ja muut. Kannatus lähtee varmasti kummallakin sekä Kokoomuksella että Keskustalla nousuun.

PS tarvitseekin nyt uuden suunnitelman. Ehkä demareiden äänestäjien kalastelu voisi toimia, mutta se on porvaripuolueelle vaikeaa. Demareiden autoilupuheet voisivat olla yksi ase. Duunari ei pidä siitä, että häneltä kielletään autoilu. Naiset ovatkin sitten vaikeampi pala saada mukaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En hämmästy, jos PS on vaalien neljänneksi suurin puolue. Kolmas ja viides sija hämmästyttävät vähän, muut sijat paljon.

Vierailija
2/2 |
11.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seuraava Ylen gallup kertoo paljon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kolme