Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pauli Vahteran laskelmat maaahanmuuton kustannuksista

Vierailija
09.03.2019 |

"Humanitäärinen maaaahanmuutto maksaa Suomelle 3,2 miljardia euroa vuodessa. Tämän kolmiosaisen selvityksen avulla osoitetaan, miten tuo meno jakautuu eri yhteiskunnan sektoreille. Selvitys osoittaa lukuina, missä mennään. Selvityksessä ei tehdä arvovalintoja. "

Eli kalliiksi tulee: sen vuoksi suomalaiset joutuvat kiristämään vyötään, ja tuet ovat mitä ovat. Huomio: mitä tahansa valtapuolueita äänestämällä tämä jatkuu, kunnes joko EU tai Suomi romahtaa. Te olette siihen lopulta syyllisiä, hyvät äänestäjät!

Se tarkoittaa juuri sinua, sinua ja sinua joka luet tätä tekstiä, ennenkuin teksti poistuu sensuurin kautta.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luvut ovat aivan väärin. Ovat huomattavasti isommat oikeassa elämässä. Luetaanko siihen esim ra iskausterapiat ja nuorten terapiat ymssss? Työkyvyttömyys näiden takia? Tuskin.

Vierailija
2/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luvut ovat oikein. Alakanttiin kuitenkin laskettu. Jottei Kalliossa asuvat hipsterit saa korvaorgasmia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vahtera sanoi itsekin, että on käyttänyt joidenkin lukujen arvioimiseen omaa harkintaansa eli toisinsanoen vetänyt ne hatusta.

Tuollainen summien heittely on vanhin populistien temppu. Onhan tuohon kiva uskoa ja öyhöttää kuinka suomalaisia sorretaankaan.

Muistakaa, että suuri osa Vahteran luvuista on itse keksittyjä. Niillä ei siis ole mitään pohjaa.

Vierailija
4/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ymmärrä, miksi tuohon on laskettu mukaan esimerkiksi asuntojen kuluminen ja koulutus. Ihan samalla tavalla ne asunnot kuluvat ja koulussa on opettajia, vaikka ne asujat ja oppilaat olisivat suomalaisia. Siksi on nyt vähän kohtuutonta sanoa, että nämä ovat maa h anm uuton kustannuksia, koska syntyy vaikutelma, että nämä ovat sellaisia kustannuksia, joita ei suomalaiselle henkilölle vastaavassa tilanteessa tulisi. Suuri osa näistähän on väestön lisääntymisen kustannuksia. 

Vierailija
5/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siitähän oli se luku, että 20% s ompuista käy töissä ja lisäksi puolet näistä akoista on vale yh eli nostaa isommat tuet ja ukko menee kämpästä kämppään nussuttaan lisää penikoita. Niih.

Vierailija
6/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei Sipilää ja Orpoa ja Mykkästä ole arkebuseerattu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietäähän tuon ilman laskelmia, että suomalaisia riistetään. Mutta onneksi ei ole pakko tehdä työtään hyvin, olla avulias toisille tai isänmaallinen mitenkään enää. Kiitos Sipilälle erityisesti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kuusi