Rinne meinaa sitten ottaa nykysoten omiin nimiinsä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006029617.html
Siinä sitä demarien selkärankaa, ensin kitistään asiasta neljä vuotta putkeen ettei siinä ole mitään hyvää ja se on peruttava korjauskelvottomana katastrofina, sitten tilaisuuden tullen varastetaan se sellaisenaan itselle.
Kommentit (5)
No niin tietysti. Vaikka puheissa väärän puolueen ihmiset ovat raivohulluja ídíootteja jotka eivät osaa mitään ja antavat kansan rahat veroparatiisiketkuille, niin yksityisesti totta kai tiedetään että kyllä he ihan fiksua porukkaa ovat ja yrittävät parhaansa, eikä se tehty työkään niin totaalisen paskaa ole kuin miltä se pitää saada näyttämään. Suurin pelkohan oli, että sotesta olisi tullut hyvä, ja se olisi sementoinut kepun kannatuksen vuosiksi eteenpäin.
Rinne pärjäsi eilen ihan hyvin, ja jos on hiukankaan myötämieltä niin kuulija kyllä ymmärsi mitä tarkoitti.
Eikös se ollut Sipilä joka inhosi sitä että sanoja väännetään ja käännetään? Että voisi muutkin pyrkiä samaan.
Vierailija kirjoitti:
Rinne pärjäsi eilen ihan hyvin, ja jos on hiukankaan myötämieltä niin kuulija kyllä ymmärsi mitä tarkoitti.
Eikös se ollut Sipilä joka inhosi sitä että sanoja väännetään ja käännetään? Että voisi muutkin pyrkiä samaan.
Myötämieltä = suodattaa faktoista pois ne jotka ei sovi tarinaan jotta oman puolueen sädekehä ei himmene.
Hyvinhän Rinne argumentoi. Ei kukaan p j. mene antamaan itsestään huonoa kuvaa, tietenkään. Sotee vähän viilaillaan, niin sittenhän se on oma, tietenkin.
Voiko demarilta muuta edes odottaakaan?