Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Unettomuus ja äidiksi

16.02.2013 |

Mietin kovasti, että jaksaako sellaisen vaivan kanssa olla äitinä. En ole siis raskaana, vaan on kova vauvakuume, mutta myös kova unettomuus jo viimiset 4,5 vuotta. 

 

Pahempia mielialahäiriöitä mulle ei ole tullut, vaikka valvonkin lähes viikottain aina 1-2 yötä kokonaan. Ainoat oireet mitä on tullut on muistihäiriöt, valvotun yön jälkeinen sydänkipu ja myös kiinnostus töitä kohtaan on vähän lopahtanut. Luultavimmin koko unettomuus johtuu työstressistä. 

 

Niin ja tietenkin vauvakuumemasennusta on ollut vuoden verran, eli siitä lähtien kun sain keskenmenon vahinkoraskaudessa. Mies ei halua edelleenkään yrittää uudestaan. Tahtoo matkustella, saada omat raha-asiansa kuntoon ja ym. seli seli :D. Mutta en halua, että hän keksii tästä mun unettomuudesta uuden tekosyyn. 

 

Joten, onko täällä muita, jotka on kärsinyt unettomuudesta jo ennen raskautta?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla