Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tulipahan todistettua että 450€ riittää mainiosti ruokakuluihin 6 hengen taloudessa

Vierailija
27.01.2019 |

Ja tiedän kyllä ettei kaikki usko ja luullaan provoksi, aivan sama mulle.
Vaati ainoastaan hieman suunnittelua ja hintavertailua. Käytän foodie.fi -sovellusta. Kaksi kertaa viikossa kauppaan eikä listasta poiketa yhtään.
Tuohon summaan mahtui myös karkkipäivän herkut.

Kommentit (42)

Vierailija
41/42 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vettä ja puuroa aamupalaksi.

Entä jos lapset ei syö hoitopaikassa tai koulussa, vai ovatko aina niin nälissään että kaikki kelpaa? Nämä on just niitä lapsia, jotka rohmuaa 20 kalapuikkoa ja 30 lihapullaa kun kerrankin on kunnolla ruokaa pöydässä.

Kaikki ei pysty juomaan maitoa. Syövät siis aamulla leipää, puuroa, hilloa, hedelmiä, juustoa. Mitä tuohon vielä pitäisi lisätä? Ne juo maitoa, jotka pystyy. Tarjolla on myös sitä itsetehtyä mehua. Mahat täynnä saavat kouluun lähteä, älä suotta murehdi. Ap

Vierailija
42/42 |
27.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Pitääkö tuo sisällään vaan ruuan vai onko mukana kaikki muutkin ruokakauppaostokset kuten vaipat, vessapaperit, hygieeniatuotteet jne.? On meinaan aika iso ero loppusummaan.

Etkö sinä osaa lukea? Ap kirjoitti ruokakulut = syötävää. Ihmiset eivät syö vaippoja.

En minä merkkaa vessapapereita ruoka-osioon vaan talous/hygienia/youname-it sarakkeeseen.

ohis

Merkkaa sinä mitä merkkaat, ja mihin vaan! Minä en merkkaile mitään minnekään vaan ostan sieltä samasta ruokakaupasta vessapaperit, pesuaineet ym. Kerran viikossa kauppaan, laskun loppusumma aina 75-95€. Perheessä 2 aikuista ja 2 lasta. T.eri

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kuusi