Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millainen on jouluvihaajan joulu?

Vierailija
16.12.2018 |

Vihaatko joulua tai tunnetko jonkun joka vihaa? Miten selviydyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tunnen kyllä. Heillä on ollut todella rankkoja kokemuksia jouluun liittyen ja ymmärrän täysin, että joulu herättää pelkoa/ inhoa. Viettävät joulua vähän olosuhteiden pakosta, mikä on sinällään ikävää. toivoisin, että voisivat vaikka paeta joulua jonnekin. Yksi kyllä lopetti joulun vieton miehensä kuolemaan. Lapsensa viettää joulua isovanhempiensa luona.

ITse rakastan joulua, mutta sympatiseeraan kyllä heitä täysillä. Voin vain kuvitella kuinka kamalaa on esim. menettää rakas ihminen joulun aikaan.

Vierailija
2/4 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pidän telkkaria äänettömällä mahdollisen joulumusiikin varalta. Vähintään mainoskatkot äänettömälle (se kinderin nokkahuilumainos, meinaan suorastaan pimahtaa). Pyydän jouluksi työvuoroja, jos en niin olen ulkomailla, ei-kristillisissä maissa. Näissäkin vähän kuulee joulua, mutta tarpeeksi syvällä siltä voi välttyä. Autossa katson tarkkaan, mikä radiokanava. Meinasin ajaa ojaan yks aamu, ku vahingossa ratista täppäsin jouluradion.

Tässä muutamia esimerkkejä. Ruuasta pidän, mutta sen valmistan jo marraskuussa kun kinkut saapuu kauppoihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksinäisyyttä, masturbointia, black metallia ja jaloviinaa.

Vierailija
4/4 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tunne ketään, joka vihaisi joulua, mutta tunnen kyllä ihmisiä, jotka eivät välitä joulusta, mieheni on yksi heistä. En itsekään niin välitä, mutta jouluruokia on minusta ihan mukava syödä kerran vuodessa, lapsen takia on sitten hiukan koristeita, kuusi ja lahjoja.