Mielipiteenne siitä että 35+ nainen pitää hiuksia kahdella sivuletillä?
Niin kuin Laura Ingalls Pieni talo preerialla -sarjassa. Pitäisitkö itse jos olet 35+ nainen?
Kommentit (17)
Mikäs siinä, jos on paksut hiukset.
Riippuu ihan tapauksesta. Hiusten paksuudella on kans aika suuri merkitys, iästä riippumatta.
Oon pitäny. Emmä enää kun on ikääkin enempi, vaikka ei se ikä oo este. Nyt ei vaan oikeen sovi enää, pitääs päästä kasvojenkohotukseen ensiksi. Tai oikeestaan, eihän sitä kukaan kiellä vaikka pitäisinkin ja olisin hönön näköinen. Omapa on pääni.
Oho, pelkkä ajatus alkoi kutittelemaan alakerrassa ;)
M35
Jos on pitkä tukka niin mikäs siinä. Letit on kyllä tosi käteviä talvikeleillä, itsekin käytän usein. En kyllä ole vielä 35+.
Riippuu tilanteesta ja sosiaalisesta asemasta. Sopii lastenhoitajalle, mutta ei kansanedustajalle. Letit kuitenkin symboloivat nuoruutta ja viattomuutta, joten ei sovi ainakaan yli 25-vuotiaalle korkeassa asemassa olevalle naiselle.
Jos ne on molemmat samalla puolella se on outoa. Iästä riippumatta.
Pidän joskus ku ehdin leikkiä aamulla hiuksillani. Minulla on puoleen väliin selkää ulottuvat paksut hiukset ja niiden kanssa on mukava leikitellä. Välillä pistän tomeran ponskarin ylös, välillä tiukan nutturan, välillä yhden löysän letin selkään... Mitä milloinkin. Mieheni tykkää eniten letistä päivällä ja yöllä avoimista hiuksista. N44
Todellakin voi! Mieti vaikka vanhoja, viisaita intiaanivaimoja ja ylpeitä elovenaäitejä. :) En ole ikinä tajunnut, miksi naiselta muka on kielletty mikään kampaus iän myötä. Tai sitä, että viimeistään viisikymppisenä pitää leikata lyhyt mummutukka.
Ikä ei kyllä määrittele sitä miten hiukseni laitan. Aika ahdas ajatusmaailma ettei voisi pitää lettejä jos on jonkun tietyn ikäinen.
Mites Kim Kardashian joka käyttää kahta ranskanlettiä usein?
Jos hiukset olisivat pitkät, tekisin tällaisen kampauksen:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/Yulia_Tymoshe…
🇺🇦🇮🇱
Huikea keskustelu! Kerrankin puhutaan siitä, että aikuinenkin nainen voi laittaa pitkiä hiuksiaan eikä vain leikata niitä. 😍
Kaffepulla kirjoitti:
Jos hiukset olisivat pitkät, tekisin tällaisen kampauksen:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/Yulia_Tymoshe…
Julia Tymoshenkolla on maailaman ihastuttavin kampaus. 😍
Pornoa 👍