Voiko lasten seurassa katsoa Sykettä?
Onko liian rajuja kohtauksia? Ei ole itsellä omia lapsia. Muistan omasta lapsuudesta että sain katsoa ns. aikuisten ohjelmia omien vanhempien seurassa jos ei ollut liian seksuaalinen ohjelma. Mites teillä, mitä olette mieltä?
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Sori, kommenttini jäi sensuurin jalkoihin vaikkei siinä kiroiltu, haukuttu vai mitään vastaavaa. Tiukka sensuuri täällä vauva-palstalla näköjään :-(
Koita laittaa uudestaan eri sanoin?
Niin.. lähinnä kerroin ettei lasten kanssa nykyään voi katsella muuta kuin säälähetyksiä. Nykylapset pelkäävät niin Pelle Hermannia kuin Rölliäkin. Hui Hai Hiisi se vasta kauhua onkin.
Koko perheen ohjelmia, vaikkapa salkkareita, ei voi myöskään katsoa lasten kanssa kun siinä kiroillaan, peuhataan ja ryypätään.
Ja minkähän ikäinen lapsi? Kyllä siinä käsitellään hyvinkin ahdisravia asioita. Pienellä lapsella ei riitä vielä ymmärrys käsitellä niitä ja saattavat ahdistua ja perusturvallisuuden tunne järkkyä.
Sori, kommenttini jäi sensuurin jalkoihin vaikkei siinä kiroiltu, haukuttu vai mitään vastaavaa. Tiukka sensuuri täällä vauva-palstalla näköjään :-(