Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Äitini entinen työkaveri osti minulta läjän vaatteita yli kuukausi sitten.

Vierailija
30.10.2018 |

Mukana mm talvitakki, kolmet farkut, joita yhdet 100€ arvoiset vähän käytetyt, kerran käytetyt tennarit, Gerry Weberin neuletakki ym. Sovittiin, että tilittää parin päivän päästä vaatteista tililleni 25€, eli erittäin vähäinen summa. Nainen ystävystynyt äitini kanssa jo vuosia sitten ja ovat viikoittain pitäneet yhteyttä. Tämän vaatteiden oston jälkeen oli viikon päästä ilmoittanut äidilleni tulevansa parin päivän päästä käymään ja samalla antaisi rahat käteisenä.
Tuosta nyt kuukausi, eikä ole sen jälkeen ottanut mitään yhteyttä, eikä ole myöskään vastannut äitini pariin soittoon.
Törkeä ämmä, summa ei mikään suuri, mutta periaatteessa harmittaa silti.
Soittelisitteko eukolle itse oerään ja vaatisitte joko rahoja tai vaatteita takaisin? On kuitenkin lukenut äitini lähettämät whatsapp viestit, joten kuollutkaan ei yhtäkkiä ole.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyselisin itse.

Vierailija
2/4 |
30.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No se äitisi entinen työkaveri vaikuttaa ihan m*lkulta ä*mältä! :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sinun itsehän tätä asiaa pitää hoitaa eikä äitisi olipa hän vaikka äitisi koiran ulkoiluttaja. Sinähän hänen kanssaan olet kauppaa käynyt rikä äiti. Eli ota itse yhteyttä ja jos ei rahoja ala kuulua vaadi palauttamaan tavarat takaisin.

Vierailija
4/4 |
30.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla kävi noin kaverin kanssa. Pidetään vieläkin yhteyttä, mutta enää en anna, myy tai lainaa mitään. Muuten olisin voinutkin aina välillä myydä pikkurahalla todella hyväkuntoisia vaatteita ja kenkiä, mutta meni maku.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan viisi