Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tekisin isona???

Vierailija
07.05.2006 |

Onko muita, joilla on unelmana keksiä se unelma-ammatti? En vieläkään tiedä mikä ois se mun juttu. Aikanaan hetken mielijohteesta hakeuduin johonkin koulutukseen, papereilla ois päässyt paljon muuallekin, mutta enpä oikeen tiennyt mihin menisin. Ja nyt siis kohta keski-ikäisenä vieläkin mietin mitä sitten isona tekisin. Oma työ ei kyllä kiinnosta pätkän vertaa. Onneksi olenkin vielä hoitovapaalla. Velkaa vaan oon niin tuhottomasti ja opiskelumahdollisuudet kaukana, joten kai se on hoitsuna eläkeikään tallattava ;(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä alan hoitaja olet? Olisko mahdollista hakeutua johonkin muihin töihin samalla alalla. Mikä sua kiinnostaa, perushoito? asiakaspalvelu? poliklinikkatyö? Kouluttaudu ja erikoistu? Hoitajista alkaa olla pulaa muutenkin.



t. yökkö

Vierailija
2/2 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koulutus on ja ihan väärä. En pidä työstäni enää ollenkaan ja alan vaihto kiinnostaisi, mutta en tiedä mikä olisi minulle sopiva.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kahdeksan