Look Fantastic -joulukalenteri
Eli olen ajatellut ostaa Look Fantasticin joulukalenterin. Oliko viime vuonna hintansa väärtti?
Kommentit (9)
Ostin viime vuonna ja aion tilata tänäkin vuonna. Todellakin oli koko rahan edestä tavaraa mukana. Mulla on vielkin viime vuoden tuotteita käytössä.
Oli viime vuonna tosi hyvä, oli ihanan paljon ihonhoototuotteita, muutama hiustuotekin oli. Tämän vuoden kalenteri ei ole mielestäni niin hyvä. Youtubesta löytyy videoita joissa availlaan tämän vuoden kalenteri.
Tykkäsin viime vuoden kalenterista ja Innostuin tilaamaan myös heidän kuukausiboxin. Joulukaleneri tulossa myös tälle vuodelle, kun sain siitä -20% alen.
Kirjoitin arvostelun heidän sivuilleen, mutta sitä ei julkaistu.
Ei ollut mielestäni hyvä, en olisi maksanut ilmaisnäytteistä noin paljoa. Lisäksi osa tuotteista on todella outoja (hammastahna?!) ja viimeisiin luukkuihin olisin odottanut jotain jännittävämpää.
Ei nyt hirveän huono, mutta en ensi vuonna samaa enää osta. Käytän summan ennemmin tuotteisiin, joita oikeasti tarvitsen.
Tähän asti on ollut vähän pettymys. Vain muutama kiva tuote ja vähän tuntuvat olevan pienemmän kokoisia kuin viime vuonna, tosin silloin kalenteri ja luukut olivat sovitettu paremmin tuotteiden kokoon, eikä tullut huijattua oloa (vrt. Elevenin viime vuoden jättiluukut, joissa on joku pieni not for sale sample).
Viime vuotinen LF kalenteri itsessään oli jo todella kaunis ja sen pystyi ottamaan uusiokäyttöön meikkilaatikkona, tämä loota ei ole yhtä kiva. Viime vuonna katsoin tuotteet ennen tilausta ja sen perusteella luotin sen verran, että halusin pitää sisällön yllätyksenä. Onhan tässä vielä viikko jäljellä, toivottavasti paranee.
Look Fantastic kalenteri oli ihan hyvä, mutta parempaakin saa. Vilkaisepa tätä artikkelia, jonne on kerätty lähes 50 kauneuskalenteria (https://wishsimply.com/blog/advent-calendar-mega-overview-2019).
up