Vhh ja kalorit max 800
Tämmöselle dieetille nyt jouduin. Hiilareita max 40 g/ päivä ja max 800 kaloria. En syö lihaa, kalaa tai kanaa. Ideoita, mitä voisin syödä? Terveellistä tai ei, niin näillä nyt mennään. Alkaa kananmuna vähän tympimään. Ja lihava olen, kyllä. 160/75 kg.
Kommentit (8)
Karppi kirjoitti:
Tämmöselle dieetille nyt jouduin. Hiilareita max 40 g/ päivä ja max 800 kaloria. En syö lihaa, kalaa tai kanaa. Ideoita, mitä voisin syödä? Terveellistä tai ei, niin näillä nyt mennään. Alkaa kananmuna vähän tympimään. Ja lihava olen, kyllä. 160/75 kg.
Pari viikkoa enintään noin sitten nostat määriä.Netti on täynnä reseptejä ja vinkkejä joten jos olet aloittanut kuurin ilman näitä tietoja et tule onnistumaan
Jouduit? Kuka pakotti moiseen älyttömyyteen? Tuolla saa kyllä hyvin kroppansa lopullisesti sekaisin.
Rahkaa, turkkilaista jugurttia, tofua, parsakaalia
Et sä kyllä kauhean lihava ole. Mutta, jos tollaiselle ihmeelliselle dieetille meinaat ryhtyä, suosittelen karppaamista.
Eihän tuossa muuta ongelmaa kuin mistä tarpeeksi proteiinia. Raejuusto?
Ei tuo dieetti pitkään voi kestää. Helpoimmalla pääsee, kun ei edes yritä laittaa ruokaa, vaan huolehtii vain siitä, että saa kaikki tarpeelliset ravintoaineet.
Sanot, että jouduit tuollaiselle dieetille. Kuka määräsi? Ei kai sitä oikein muuten voi joutua kuin silloin, jos pitää vaikka ennen välttämätöntä leikkausta äkkiä laihduttaa, jotta anestesia olisi turvallista. Ei sinun painosi siltä vielä näytä. Se, joka sinut on dieetille määrännyt, osaa varmaan kertoa, mitä sinun sitten pitäisi syödä.
Ei tuollaiseen kukaan joudu. VHH ei ole kalorienkiristelydieetti.
Itse söin vhhlla 3000kcal päivässä, laihduin 16kg 4 kuukaudessa.