Maksaisin mitä vaan että saisin turvallisen perheen ja läheisiä
Tai edes jompi kumpi. Onhan minulla lapset, mutta pienten lasten kanssa totaalisen yksin on pelottavaa. Tai jos ollaan ihan tarkkoja, niin yhteishuoltajuus on lasten isän kanssa mutta ei meillä käytännössä ole välejä. En juuri puhu päivän aikana kun lapsille. Kun lapset on isällä, niin varmaan kaupan kassalle.. Joulut on pahimpia. Usein vietän ne yksin.
Kommentit (4)
Oletko etsinyt seuraa? Jos et, niin miksi? Yksinäisiä ihmisiä on paljon, miksi ei vaan tiet kohtaa ja jokainen kärvistelee ja kärsii yksin. Ehkä olet ujo ja tutustuminen tuntuu hankalalta? Silti ei muu auta kuin vaikka pakottaa itsensä alkuun. Lasten kautta tutustuu melko helposti ihmisiin. Tai hanki aluksi seuraa netistä niin on helpompi tutustua kun ei tarvitse heti tavata? Vai onko yksinäisyyteesi jokin ihan muu syy? Itsestä se muutos kuitenkin lähtee, maailma on ihmisiä täynnä mutta kukaan tuskin tulee kotoa kyselemään.
Sinun pitää nyt alkaa arvostamaan sitä mitä sinulla on. Lapset ovat paljon enemmän kuin ei lapsia. Lisäksi sinun pitää alkaa selvittämään pelkosi syytä ja hoitaa se pois.
Hmm. .. nuorin pojistani on vielä sinkku. Meillä on tiivis suku, tavataan usein, joulut aina yhdessä jne. Millaisista summista nyt puhutaan?
Haluat siis maksullista seuraa?