Sara Sieppi ei tiedä, kuinka maksetaan veroja!
Kommentit (379)
Miksei ropsu ole tuolla? Eikö voinut olla samassa jaksossa kun avokki.
Onks toi nyt vähän sama asia kuin nää kokkarit jotka osaa kiemurrella veroprosentit pois. Ei osaa veroja maksaa nekään.
Vierailija kirjoitti:
Onks toi nyt vähän sama asia kuin nää kokkarit jotka osaa kiemurrella veroprosentit pois. Ei osaa veroja maksaa nekään.
Eipä sitä tarvi kuin vähän kikkailla asunnoilla tai taiteen tukemisella niin ei tarvi niitä veroja maksella.
Vierailija kirjoitti:
Veitola panee nyt aika halvalla...
Joo no ihan syystäkin.
Mä ihan hätkähdin Siepin ulkoista habitusta. Mitä ihmettä sille on tapahtunut?!
Vierailija kirjoitti:
Veitola panee nyt aika halvalla...
Oli kyllä hieman törkeähkö haastattelu Veitolalta jälleen kerran. Vähän tuli myötähäpeä Siepin puolesta, oli selkeästi todella lukossa ja jännittynyt. Ihmettelen kyllä, että miksi ylipäätään tuli haastateltavaksi, kun aiheena oli, että hän valottaa mitä tekee työkseen. Kuitenkaan hän ei kertonut mitään, vaan selosti vain miten nämä vähäpukeiset tms. kuvat ovat eivät ole kuin pintaraapaisu hänen eläämänsä. Ei oikein selvinnyt, että mikä se hänen elämänsä sitten oikeasti on. Kaiken huippu, että puolusteli itseään tämän velkajutun kohdalla.
Ja vielä väittää ettei ole pistoksia huulissa. Onhan noissa nyt ihan selvästi, vai miksi ylähuuli on noin kummallisen näköinen?
Minullekaan ei ole koskaan tullut mitään veroja maksettavaksi. Joskus pelottaa, että postista tulee joku monen vuoden maksamaton vero.
Siepin mukaan on sääli, että vähäpukeisilla kuvilla saa tykkääjiä ja seuraajia ja sitä kautta valtaa. Eli hän siis säälii itseään, what?
Somevaikuttaja Sara Sieppi, lukee Maikkarin ohjelmatiedoissa, hohhhooohhhoooooo!
Saran ulkoisesta olemuksesta tuli Riitta Väisänen mieleen. Aina liikaa kaikkea😂
Vierailija kirjoitti:
Miksei ropsu ole tuolla? Eikö voinut olla samassa jaksossa kun avokki.
Eikös hän ole Mexikossa filmaamassa uutta, huikeaa tosi-tv-ohjelmaa, jota ilmeisesti juontaa?
Vierailija kirjoitti:
Minullekaan ei ole koskaan tullut mitään veroja maksettavaksi. Joskus pelottaa, että postista tulee joku monen vuoden maksamaton vero.
Mulla taas on niin paljon poistoja ja vähennyksiä että monta vuotta putkeen tullut palautuksia vaikka tarkoituksella laitan prosentit alas. Hemmetin rahantulo!
Veitola oli todella törkeä. Heti kättelyssä alkoi jankkaamaan raha-asioista. Huomasi että Saran ilme muuttui melkoisen vakavaksi. Ei mitään infoa koko haastattelussa.
Johan se vääntää Onnenpyörää Jetron kanssa rautakanki jossain. Aktiivimallin työtunnit check!
Sara on paisunut kuin pullataikina! Mitä on tapahtunut! Naamahan on ihan turvoksissa, järkyttävän näköinen verrattuna blogissa julkaisemansa kuviiin! Ja puhe samaa solkkausta kuin ennenkin. Miksi se tunkee itsensä telkkaan kun on sitten ihan kipsissä?
En usko, että Sieppi ihan noin hölmö on mitä haastattelu antoi ymmärtää. Taisi olla aika jännittynyt. Jotenkin pystyin samaistumaan. Voisin kuvitella, että itse olisin yhtä lukossa, varsinkin, jos kysymykset olisi tota luokkaa.
Mutta sitten, kun miettii, että Sieppi elää julkisuudesta. Työnään esittelee itseään ja elämäänsä julkisuuteen. Sitten kuitenkin monissa ohjelmissa ja nyt tässä haastatelussa hän on aikamoinen pökkelö, ei meinaa saada sanaa suustaan. En ihan tämän vuoksi ymmärrä, että miksi hän niin kovin sitten haluaa olla julkisuudessa, kun valitettavasti tuntuu ettei hänellä ainakaan omasta mielestä ole hirveästi annettavaa. Varsinkin, kun hän tuntuu monesti tuohtuvan, jos hänen ammattitaitoaan epäillään ja hänen missileimaansa ylläpidetään.
Kasvot olivat niin turvonneet kuin olis dokannut kuukauden. Apua! Ei kai?
Veitola panee nyt aika halvalla...