Minkälaisia farkkuja käytät tällä hetkellä? Korkeavyötäröinen? Nilkat näkyy farkkuja? Tiukkis-farkkuja?
Kommentit (11)
Pillifarkkuja, ostan H&M:stä aina samoja, Skinny Ankle Regular Waist (32) ja olen niin pätkä että lahkeet ovat jopa aavistuksen rullalla nilkoissa.
Mulla on yhdet farkut, tai siis niissä on elastaania, joten eivät ne ihan oikeat farkut ole. Ne ovat todella korkeavyötäröiset tummansiniset pillifarkut, joissa on täyspitkät lahkeet.
Mom, pillit, suorat. Syksyyn sopii tumma denum ja mustat. Vielä kuitenkin vaaleekin denim käytössä.
Hyi inhotus farkkuja! Käytän gazozin kireitä ja läpikuultavia trikoita ja minun mieheni rakastaa niitä! Ehkä joku muukin tykkää, kun pakarani keinuvat niissä kadulla😉
Tällä hetkellä en käytä lainkaan farkkuja, vaan makaan sohvalla lyhythihainen paita ja lyhyet kalsarit päällä.
Toki sukat jalassa.
Mulla on parit mustat pillifarkut ja suoralahkeiset farkut, ja yhdet boyfriend-malliset siniset. Viihdyn parhaiten noissa suoralahkeisissa ja boyfriendeissä, pillifarkut tuntuu jotenkin epämukavilta ja oon muutenkin aika kyllästynyt niihin. Seuraavaksi ostan ehkä kunnon levenevälahkeiset samettihousut 2000-luvun alun tyyliin.
Käytän kylmemmillä ilmoilla korkeavyötäröisiä pillifarkkuja, joskus myös ihan normi kapealahkeisia. Nyt kesällä on löysemmät yli nilkan ulottuvat. On myös yhdet farkkusortsit, ne ole katkonut itse vanhoista farkuista ja ulottuvat vähän polven yläpuolelle, ei siis mitkään p*sefarkut.