Miksi kaikki miehet haluaa itselleen hoitajanaisen?
Mä en ymmärrä.. tuntuu että miehet haluaa itselleen jonkun sairaanhoitajan tms aina. Mistä se johtuu? Onko se jotenkin naisellista tai ajattelevatko että on myös hyvä ja hoitava äiti? Vai mistä on kyse?
Kommentit (98)
Se on hyvä ammatti ja nainen tuo rahaa kotiin. Totta kai se on miehelle hyväksi, kun ei yksin tarvitse pyristellä. Ei siinä sen kummempaa ole.
No eiköhän kyse ole ihan siitä kun on arvostettu todella tärkeä ammatti ja hyvä työllisyys.. moni haluaa uskoa että tolla alalla on oikeasti toisista kiinnostuneita, hyväntahtoisia ihmisiä. Näin ei toki aina ole. Samalla tavalla miehet ottaa mielellään lääkärinaisen. Kai nuo vaan viehättää tärkeydellään nuo ammatit. Onhan noi tosi tärkeitä ammatteja. Eikä tarvi pelätä että vaimo jää työttämänä kotiin makaamaan kun ei tolla alalla työt lopu.
Sano mieluummin, että miksi saitaanhoitaja EI OLISI hyvä puoliso? En keksi mitään negatiivista.
M25
Miehet haluaa hoivaa ja olla passattavina, varsinkin intiimissä mielessä. Ne tyypit olettaa, että jo ammatikseen hoiva-alalla olevat naiset tekevät kaikkea "kivaa" ilosta kiljuen!
Pyh ja pah!
En nyt sanoisi, että kaikki. Millaisten miesten kanssa ap oikein on tekemisissä? Tulee meinaan heti mieleen minkälainen miestyyppi kaipaa hoivaajaa.
Sairaanhoitaja on todella hyvä ammatti, joten eipä mikään ihme. Tunnen viisi sairaanhoitajaa ja he kaikki ovat rikkaissa naimisissa hyvien miesten kanssa. Toisaalta he ovat ihmisinä aidosti ihania ja sydämellisiä. Löytyyhän hoitoalalta ihan kauheetakin porukkaa, valitettavasti..
Potilaat kieltämättä flirttailee sairaanhoitajille.. nimenomaan miespuoliset potilaat,, ehkäjotenkin virkistää sitä ankeaa sairaalatunnelmaa :D
Vierailija kirjoitti:
Mä en ymmärrä.. tuntuu että miehet haluaa itselleen jonkun sairaanhoitajan tms aina. Mistä se johtuu? Onko se jotenkin naisellista tai ajattelevatko että on myös hyvä ja hoitava äiti? Vai mistä on kyse?
En minä ainakaan halua. Tai siis en halua kolmivuorotyöläistä puolisokseni. Kamalat työajat pilaavat omatkin suunnitelmat varsinkin jos on lapsia.
Hoitajat etsii itselleen vain rikkaita miehiä. En tiedä ketään hoitoalan ihmistä joka olisi esim. Amismiehen kanssa....... Että ilmeisesti saavat kyllä kouluttautuneita miehiä suht. Helpolla.
Kuvitteleeko joku sairaanhoitajan olevan hoivaaja?
Yllätys voi olla karu 🙄
En minä ainakaan halua amispölöä. Haluan akateemisen naisen oikeista tieteistä
Sairaanhoitajat eivät ole mitään hoivaajia ja passaajia. He tekevät työtään ja terveitä ihmisiä ei todellakaan passata.
Vierailija kirjoitti:
En minä ainakaan halua amispölöä. Haluan akateemisen naisen oikeista tieteistä
Akateemisen naisen kommentti😂
Olin nuorena tyttönä siivoojana ja ikinä en ole saanut niin paljon treffipyyntöjä kuin silloin. Ja vielä TÖISSÄ! Että siivoojat kyllä myös kelpaa. Ja joo sairaanhoitajat kelpaa todellakin myös.. hoitoalalla on sinkut harvassa
Vierailija kirjoitti:
Sairaanhoitajat eivät ole mitään hoivaajia ja passaajia. He tekevät työtään ja terveitä ihmisiä ei todellakaan passata.
Nimenomaan! Mun tuntemat sairaanhoitajat on tosi itsevarmoja ja jämptejä ihmisiä. Tietävät mitä haluavat. Eivät taatusti ota mitään "haluan hoivaajia"- miehiä itselleen tai jos erehtyvät ottamaan niin saa mies lähteä aika äkkiä😂😂
Ne, kaikkimiehet ei tiedä, että sitä ammattiryhmää kannattaa vältellä. Ne on aina pahalla päällä, kun ovat kotona. Ensin se tuntuu kivalta, kun se on kolmivuorossa eikä aina siinä härkkänöimässä. Mutta ei se kauan jaksa olla iloinen, kun työvuorolista on taas viturallaan. Tai jos se istuu siellä akvaariossa, niin valittaa kaikki illat kun typerät alaiset valittaa kokoajan, nytkin kun annoin hyvälle kaverille, joka on ollut talossa jo kauan niin kuin minäkin, pienen muutoksen työaikaan kun sen kaveri tulee käymään kaupungissa. NIIN alkoi hirveä haloo ihan tyhjästä, pakkohan niiden kaikkien työvuoroja oli muuttaa kun eihän homma muuten toimi. Niin että ei kyllä kukaan täysjärkinen mies sellaista kaipaa, mutta voihan olla että täysjärkisiä on harvassa eikä ne ihan mitä tahansa muutakaan kärtyämistä viitti katella.
Tämän vuoksi pääkaupunkiseudulla on yksinäisiä naisia, koska he eivät osaa valmistaa edes ruokaa jonka vaativuusaste ylittää makaroonilaatikon.
Kuka tuollaisen kanssa lähtisi lasta edes suunnittelemaan, vaikka sormissa välkkyisi timantit?